Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért képtelenek lendületből...

Miért képtelenek lendületből előzni?

Figyelt kérdés
Gyakran előforduló eset, hogy egy gyorsabban haladó autós utolér egy lassabbat, látja messziről, hogy előzésre nincs lehetőség, de ráesik a seggére, majd ott is marad, amíg el nem fogynak a szembejövők. Ez amellett, hogy balesetveszélyes, teljesen értelmetlen, ugyanis ha nem esne rá annyira, majd lendületből előzne, hamarabb megtörténne az előzés. Miért olyan nehéz ezt megérteni?
2012. máj. 20. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:

A lendületből előzéshez érzék kell, és már jó előre kell figyelni. Ez sokaknak nem megy, mert nem látnak, mert elképzelésük sincs hogy az kevésbé megterhelő az autónak vagy nem érdekli őket.

Amíg nem én tankolom az autójukat és nem jönnek belém, addig nem nagyon zavar.

2012. máj. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én például szeretek gyorsulni ezért lassulok le, és oké, hogy lendület, de elég erős az autóm ahhoz, hogy kinézzek gáz és suhanjak el...


De követési távolságot mindig tartok!!! Láttam már pár csúnyaságot németeknél a követési távolság hiánya miatt..

2012. máj. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig a kresz ben egyertelmuen le van irva hogy a kovetesi tavolsag abban az esetben elhagyhato, ha az ember fia elozni keszul...milyen ellentmondas...de igen sokat kell gyakorolni mire belejon az ember...nekem ment akar 120-nal is pedig csak egy 75 lovas TDI cr berlingom volt megpakolva minden joval..
2012. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kazsemestor ***** válasza:

Én inkább azt nem szeretem,amikor pl van 1 kamion és már vonatozik mögötte 5-6 autó.Amikor jön 1 nagy fekete prémium autó lendületből és előzi az egész kocsisort.Ez akkor veszélyes,ha a kocsisorban van 1-2 tapasztalatlan sofőr is,aki szintén kielőz.Ezek nagyon balesetveszélyesek.És tényleg nem tartanak követési távolságot,mert a nagy fekete autónak be kell férnie bármely 2 autó közé,ha véletlen jönnek szembe is.

Egyébként olyannal is találkoztam,hogy megy a kamion és lendületből előz,de úgy,hogy a kamion 80-al megy,ő meg 90-nel,fél percig tart,mire leelőzi.Szintén veszélyes...

Én általában nyomom neki,ami a csövön kifér olyankor,hogy minél előbb a saját sávomban legyek.

2012. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nap mint nap részese vagyok az ilyen szitunak,mivel engem általában előznek. (Traktort vezetek) El sem hinnétek,mennyi baromságot láttam már. Minél lassabb járművel mész,annál jobban meg tudod figyelni. Van hogy engem sem tud megelőzni,mert 4.ben akar 35 km-ről kigyorsítani.. :) Már ha mer,ugyanis volt mikor kilométereken keresztül követett valaki..(Én kb. 45 alkalommal tudtam volna előzni)
2012. máj. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De eszébe sem jut egyik baromnak sem, hogy ha jönnek szembe, akkor teljesen felesleges rátapadni a lassabban közlekedő seggére, mert azzal nem leszel előrébb, és az előzés véghezvitele is lassabb lesz.
2012. máj. 21. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!