Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális dolog az ha valakit...

Normális dolog az ha valakit úgy visznek nagyvárosi forgalomba, kresz vizsga után, hogy nem volt rutinpályán történő gyakorlás? Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 21:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Van benne valami, de ameddig nincs meg a rutinod, csak kapkodni fogsz vezetés közben, ha még az alapvető dolgokban sincs tapasztalatod mint a kuplung.

Én pl találkoztam olyan tanulóval a lámpánál, aki előttem állt, (legalább 1 éve) zöldnél kb, 5X fullasztotta le a kocsit. én direkt nem dudáltam rá, mert gondoltam, akkor sokkal rosszabb a tanulónak. Azon a zöld jelzésen egyedül ő ment át, pedig csak ketten álltunk ott.(de azt hozzá teszem hogy éppen jó paszban voltam) Persze nem mindenki ennyire türelmes, ahogyan én sem, minden esetben.

2012. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Végül is ott van az a fránya "T" betű az autón, meg az oktató mellettem, de rutin nélkül nekem nem ad biztonságérzetet, főleg ha az oktató még közben veszekedik is, az egyébként is stresszes helyzetben.
2012. máj. 24. 21:49
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen jól látod.

Ha nem vagy (felkészült) akkor csak stresszelsz, kapkodsz, ami a balesetveszélyes is lehet.

Ha már az alapdolgokat már megtanította volna neked, ezekkel nem kellene foglalkoznod, (mert menne rutinból) csak a forgalmi dolgokkal, mint gyalogosok, táblák, jelek.

Úgy már könnyebb dolgod lenne vezetés közben, ha nem az alapokkal kellene szaroznod, mikor annyi információval kellene foglalkoznod, és cselekménysorokat végrehajtani.

De értékelem az őszinteségedet.

2012. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha egy kevésbé forgalmas helyen kellene ezeket gyakorolni, még az is másabb lenne, nem rögtön a lámpáknál, a sebességváltással egyébként nincs gondom, pusztán csak az elindulással, de ez is bőven elég. Az első órám a főúton való haladás volt, itt indítottam be először az autót, a második óra már a forgalomban volt, holnap megyek a harmadik órára. Kíváncsi leszek milyen helyzetekbe fog bedobni. Egy kézifékes elindulás emelkedőn, már okozna némi gondot.
2012. máj. 24. 22:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Engem az oktató rögtön a vezetőülésre ültetett,magyarázott,és indultunk.Átvitt egy kisfaluba,hogy gyakoroljam az elindulást,aztán még utána felkellett vezetnünk a városba,ahol van a gyakorlati oktatás(2 órában),de ott már a tanpályára vitt.8 órát voltam összesen a tanpályán,a 9.óra már a forgalomba ment.Szerintem ha valaki elindulni,megállni tud,akkor már vihetik bárhova,nem lesz probléma belőle.A parkolásokat én csak a rutinpályán csináltatnám(még a vizsgán is!).Mert ha bármilyen autót összetörsz,akkor fizetned kell..meg még a következő vizsgadíjt is fizetned kell.
2013. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ez bevett szokás. Az én első órámon is, megjött a tanító, kiszállt a kocsiból, majd be az anyósülésre, én meg pislogtam rá, mint a kiszántott egér :,D

De jobb így nekem, ha rutinra mentünk volna, rosszabbul vezetnék:)

2015. okt. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!