Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek akkor, ha a...

Mit tehetek akkor, ha a rendőr jogtalanul vette el a rendszámot, és a forgalmit?

Figyelt kérdés

Vasárnap este a Megyeri-hídon állított meg a buzeráns, megállapította, hogy nem fizettük be a súlyadót, így elvette a forgalmit, és a rendszámot. A súlyadó be lett fizetve, csak a r.hadék okmányiroda nem küldte el ezeket a papírokat a rendőrségnek, így ezt állítólag nem látta a rendszerben.

Voltunk az okmányirodában, ott azt mondták, hogy majd jövőhéten lesz valami. Nincs annyi időnk, és egyébként is jogtalanul vette el.

Mit lehet tenni ilyenkor?

Hogyan lehet felgyorsítani ezt az egészet?

Kérlek, segítsetek, mert mindjárt felrobbanok.



#rendszám #forgalmi #súlyadó #r.hadék rendőr
2012. jún. 6. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A rendőr jogosan járt el, de jogorvoslati lehetőséged van.
2012. jún. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 audiofly ***** válasza:
28%
Az kemény.. legalább adhatott volna 15 nap haladékot... i love hungary
2012. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,nemsokára visszakapod (nem kevés pénzért..)


[hogydögölnemeg az összes pénzbehajtó körmösparaszt]

2012. jún. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Mi ebben a jogtalan? Nézegetik a rendszámokat, kidobja nekik a program, hogy ott egy nem befizető, persze, hogy lekapcsolják. Adott egy felállás, adott rá az eljárás, mi a fenét tehet?

Az okmányirodában biztos mondták hogy van egy átfutási idő, nem? Ki kellett volna várni. A kutyát nem érdekli, hogy neked nincs időd.

2012. jún. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ebben a esetben mérlegelési jogköre sincs a rendőrnek. A megkezdett intézkedést be kell fejezni. Miután lekérte az adatokat, már semmit nem tehet. Nem tudja „elfordítani a fejét”.
2012. jún. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Őőőő....szerintem ez a történet sántít. Bocs.


A rendőr nem szokta kérni a súlyadó csekket ( szerintem ). Mivel ez nem a rendőrséghatásköre, hanem az önkormányzaté.

Rendszámot sem igen vesznek el és forgalmit sem,vagyha igen akkor már a gépjárművet is lefoglalják. Ehhez azért elég nyomós indok kell, pl valami súlyos bűncselekmény.


Az önkormányzat meg miért küldene a rendőrségnek adatot a súlyadóról? Ez nem a rendőrség hatásköre. ( Amikor nem fizeted be a súlyadót akkor sem a rendőrség küld papírt, hogy fizess)


Szóval, hogy kötözködjek:

- a hídon nem állított meg a rendőr ( mivel ott szabálytalan)

- nem kértek súlyadó ( teljesítményadó stb nevezzük aminek akarjuk) csekket, és végül:

- a rendszámot nem vették el és forgalmit sem


És a tusé: mit kerestél az okmányirodában ha ez az egész dolog az önkormányzathoz tartozik? Én hiába mennék itt BPen az okmányirodába pl a teljesítmény adós csekk miatt, mivel vidéki lakos vagyok és az ottani önkormányzattól jön a befizetési csekk is.

2012. jún. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6: átgondolva az észrevételeidet, kihúztam a leírásból a hamisnak tűnő részeket. Két szó maradt. Az egyik bével kezdődik, a másik errel. :-)
2012. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6:

"A rendőr nem szokta kérni a súlyadó csekket ( szerintem ). Mivel ez nem a rendőrséghatásköre, hanem az önkormányzaté."


Ha egy jó darabig nem fizeted a teljesítmény adót, akkor az önkormányzat kezdeményezheti a jármű forgalomból való kivonását (fitív kivonás)! Nincs külön értesítés, de ellenőrzéskor bevonják a forgalmit!


Ennyi.


Kedves kérdező!


Volt már, hogy fél év késéssel fizettem be a csekket, de még felszólítást se kaptam, csak a szeptemberi elszámoláson volt feltüntetve a késedelmi pótlék! Az egyik ismerősöm egy év késés után még csak egy felszólítást kapott.

Na akkor most áruld el, hogy hány évnyi elsunnyogott súlyadót keres rajtad az önkormányzat?

:D

2012. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy jó darabig nem fizeted a teljesítmény adót, akkor az önkormányzat kezdeményezheti a jármű forgalomból való kivonását (fitív kivonás)! Nincs külön értesítés, de ellenőrzéskor bevonják a forgalmit!"


Bocsi, de tévedsz. Az önkormányzat fizetési felszólítást küld és megkér ha nem akarod befizetni a csekket akkor fáradj be a forgalmival az önkormányzathoz.

2012. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
+ ha ennek ellenére sem csinálsz semmit akkor a kivonja a gépjárművet a forgalomból és küld egy végzést. Nem nagyon fordul elő, hogy csakúgy tudtod nélkül kivonnak a forgalomból.
2012. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!