Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért VESZI EL a rendőr a...

Miért VESZI EL a rendőr a rendszámot?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt egy ismerősöm 3 órán át nézte amíg a Fővárosi Autópiac közelében kb 30 rendőr begyűjtött egy fél csomagtartóra való rendszámtáblát szerencsétlen közlekedőtársainktól. Vajon mi okból??
2011. aug. 27. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Lopottak voltak, vagy lejárt valami engedély. Csak úgy nem csinálnák.
2011. aug. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Vagy azért mert mostanában egyre jobban rámennek azokra akik hamis rokkant igazolvánnyal közlekednek.Így azoktól is elvehetik amíg nem rendezik az ügyüket.Addig ne tudjanak rokkant igazolvánnyal közlekedni amire nem is jogosultak.
2011. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ha lopott akkor letartóztatják a sofőrt és az egész autót elveszik ...

Ha "lejár valamilyen engedély"(?) vagyis a műszaki akkor csak lekaparják a címkét a tábláról.

Rokkantigazolványt ilyen felfestésen PARKOLÓ autósoktól kérhetnek.

Tudom szombat is van meg hőség de értelmesebb válaszolókra számítanék a továbbiakban !

:))

2011. aug. 27. 12:14
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

A rendőr elveszi a rendszámtáblát ha:


- az hamis, meghamisították, vagy azzal egyéb módon visszaéltek (pl. másik gk.-ra szerelik fel)


- a verdát végleg kivonták a forgalomból


- ideiglenesen kitiltották a forgalomból (pl. közigazgatási bírság meg nem fizetése miatt)

2011. aug. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
azért veszik el a rendszámokkat,mert ez az ország egy semmire való.a rendörökröl meg nem is fejtem ki a véleményem ink.......hát persze olyan törvényeket irnak hogy ha akarják,vagy nem vagy szimpatikus azzonal belekötnek az autódba..nem megfelelő ez,mnem megfelelő az stb stb és máris ugrott a forgalmid...
2011. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Igazad van! Hogy jön ahhoz a rendőr, hogy leszedje a hamis vagy lopott rendszámot...


Egy semmire való országban semmire való emberek semmibe veszik a jogszabályokat. És még nekik áll feljebb...

2011. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Fél csomagtartónyi hamis vagy lopott rendszám elvételének híre napokon át folyna a csapból is,nem,hogy a tévéből,sajtóból - de semmi !

Továbbra sem kaptam ésszerű magyarázatot ekkora mennyiségű rendszámtábla elvételére.

Azért köszönöm az eddigiek idejét.

2011. aug. 29. 08:41
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát nekem például 2szer vették azért le a rendszámot mert kisebb átalakítás volt az autón!egyik esetben el sem akartam hinni amikor a kocsin a 205/50R16 os felni helyett 225/40r17 es volt és véletlen a rendőrnek is ugyanilyen típusú gépjárműlye volt.. meg-sem engedte hogy magyarázzam neki hogy csak ez a nyári gumigarniturám van és azért van fent,már elkezdte írni hogy átalakításnak minősül..ahogy volt rendszámom, úgy elis vették.A második esetben meg egy hivatalos cégtől vásárolt spoiler véget vette el.mert állítólag nem lehetett kilátni..na ezt már nem hagytam ennyibe és bíróságra mentem.. az egésznek a vége az lett hogy én nyertem,a rendőr tévedet...ennyi..az országba a rendőrök 2 forintot nem érnek...ahogy mondod egy semmire való országba,semmire való emberek.
2011. aug. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Az első eset jogos volt, a másodiknál csak "sima" feljelentést kellett volna tennie. Tévedett.


Én a semmirevalót olyanokra értettem, akik felelőtlenül átalakítgatják a kocsikat, aztán meg rinyálnak. Meg az olyanokat, akik egy negatív tapasztalat alapján másik 42.000 emberről mondanak negatív véleményt.

2011. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
tévedés emberi dolog addig ameddig nem a más kárára téved!nekem mindkét eset kb 50 ezer forintomba fájt plusz 1 hét ügyintézésbe.Jah és hadd mondjak valamit a keréknek is utánna érdeklödtem néhány rendörtöl,és azt válaszolták hogy nem köthet bele addig ameddig nem lóg ki a sárvédő alól!nekem nem hogy nem logót ki de még vastagabb is fért volna alá.hát nekem ez a véleményem róluk!
2011. aug. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!