Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 2 tök egyforma ócska...

Van 2 tök egyforma ócska zsigulim. Az egyiket papirok nélkül vettem, azért hogy ha elromlik a "rendes" akkor átteszem rá a rendszámot és úgy megyek vele. Ha netán a rendőr rájön milyen büntetésre számitahatok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 18:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Az ilyenért nagyon megbas*nak! Szerintem, ha elromlik az egyik, szedd ki a másikból az alkatrészeket, és csináld meg
2011. jan. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Sajnos a konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni, de egy ismerősöm ezt csinálta két BMW-vel és annak még a színe sem egyezett meg az eredetivel, ellenőrzésnél csodával határos módon nem bukott le, szemtanúja voltam az ellenőrzésnek, szóval nem kamu.
2011. jan. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Btk. 277/A. § (1) Aki

a) egyedi azonosító jelet eltávolít, vagy egyéb módon meghamisít,

b) olyan dolgot szerez meg, vagy használ fel, amelynek egyedi azonosító jele hamis, hamisított, illetőleg amelynek egyedi azonosító jelét eltávolították, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés öt évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt

a) üzletszerűen,

b) bűnszövetségben követik el.

2011. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

ha tök egyforma akkor egy egyszerű rutinellenörzésnél nem fog kiderülni, de ha az NKH-s autó állít meg akkor kegyetlenül megszívod.


Jobban jársz hogyha elromlik valami a rendesben, akkor az ócskából átszereled az alkatrészt

2011. jan. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
mi az az nkh-s autó?
2011. jan. 14. 20:17
 6/20 anonim ***** válasza:
Nkh-s autónak nem kell megállni, ha nincs vele rendőr! Márpedig többnyire nincs vele rendőr.
2011. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

már mérne kellene megállni, ezt honnan veszed?


A módosítást követően:


„(4) Az (1), (2) és a (3) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a katasztrófavédelmi hatóság közúti ellenőre, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.”

2011. jan. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Nkh-s autónak nem kell megállni, ha nincs vele rendőr! Márpedig többnyire nincs vele rendőr." oké! ne álj meg de ne csodálkozz hogy kb1-2 héten belül kapsz egy levelet hogy vidd be az autot egy ellenőrzésre valamelyik "NKH"-hoz!!!

Kedves kérdező! ez nem jo "játék" nekem bukott már le igy ismerősöm és komoly ügy lett belőle, igaz nem csukták le elég kemény pénzbirság, felfüggesztett és az autorol elvettek minden papirt és ha esetleg visszakapja majd valamikor akkor is NKH vizsga után

2011. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló,elv ez nem anonim ez az oldal? akkor honnan tudnák meg ki vagyok? amúgymeg nemhiszem hogy azsaruk azzal szórakoznak hogy ezen az oldalon skubizzák a kérdéseket,és egy ilyen piti dologgal foglalkoznának. vagy szted igen?
2011. jan. 14. 22:03
 10/20 anonim ***** válasza:
Onnan hogy van rendszámtábla is az autón, és fél perc alatt kiderítik hogy ki az autó tulajdonosa a rendszámtábla alapján.
2011. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!