Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungos kocsin tanultam...

Kuplungos kocsin tanultam vezetni, itthon viszont csak automatánk van. Ha csak azt vezetek évekig, akkor utána ha beülök egy kuplungosba, fogom tudni majd azt vezetni?

Figyelt kérdés
Olyan, mint a nyelvtanulás - ha nem használod, elfelejted-, vagy olyan, mint a biciklizés - sose felejted el- ?
2012. jún. 17. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van érzéked a vezetéshez, nem felejted el. Ha nincs érzéked, hosszabb kihagyás esetén újra kell majd tanulni.
2012. jún. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Hidd el az automata sokkal jobb.Minden autó típusban van automata váltós.


Én körülbelül 4 éve próbáltam ki külföldi rokonok automata autóját.Egyszerűen sokkal jobb vezetni.2 évvel később megvettem az első automata kocsimat.

Az automata váltó részben magyar találmány.Tök furcsa hogy Amerikában a legtöbb kocsi automata itt meg mindenki a gagyi manuálisokhoz ragaszkodik mikor az automata hazai találmány is.

2012. jún. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A "gagyi manuális" alacsonyabb fogyasztású és a motort is jobban kíméli. Viszont egyszerűbbnek tényleg egyszerűbb. Ellenben én szeretek váltani, autóban és motoron is. Hozzá tartozik a vezetési élményhez,
2012. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy milyen az automata, utoljára kb. 12 éve volt nem automata kocsink.


Egyszerűbbnek valóban egyszerűbb, de abban is egyetértek az utolsóval, hogy manuálisat nagyobb élmény vezetni. Én is élveztem, hogy akkor váltok, amikor akarok, hogy lehet finoman játszani a kuplunggal. De az egyszerűség nekem is fontos, és azt hiszem, pont ezért biztonságosabb is az automata (legalábbis kezdőknek mindenképp), mivel nem oszlik meg a figyelem, van idő másra is figyelni.


Hogy Amerikában mi van, az megint más téma, őket nem nagyon érdekli a környezetszennyezés. Az egész világnézetük elég pazarló. Az automata többet fogyaszt.

2012. jún. 17. 16:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogod tudni, legfeljebb kell 10 perc, míg belejössz.

Amúgy a "gagyi" jelző nagyon erős nekem.

A fogyasztáson, egyszerű felépítésen (jobb javíthatóság) kívül azt szeretem legjobban a manuális váltóban, hogy én döntöm el, mikor akarok váltani. Nem egy gép. Aztán az sem mellékes, hogy próbálj meg automatával driftelni... :D

G.

2012. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

először biztos furcsa lesz vezetni

kuplungos xd ezen röhögtem kicsit

a manuálist azok szidják, akik hül_ék a váltáshoz

egy automata többet eszik, persze a 8 m fölötti kocsik más kategoria a 7-8 seb.váltóval

manuális sokkal jobb, én jobban tudom szabályozni mikor legyen a váltás,mint egy előre bekalibrált gép

előzéskor se mindegy h nem akar gyorsulni...vagy visszalököd azt már húz is mint a fene....

2012. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

El nem fejted, de kell egy kicsi idő míg ujra megszokod. Én manuálist vezettem mindig, majd 2 éve első kocsinak egy sensodrive-os citroent vettem. Nagyon jó vezetni, csak a gázt kell nyomni meg a féket. Lehet benne manuálisan is váltani ha akarok, szóval az élmény is megmarad.

Visszatérve az eredeti kérdéshez. Nem rég vezetnem kellett a szüleim skodáját ami manuális. Mit csináltam? Benyomtam a féket, gyujtas, majd indítás. Eddig minden ok, majd megint fék, és hátramenet. Kuplung nélkül. :D Szegény bevette, csak majdnem kettészakadt és ugye le is állt.

Kicsit oda kell figyelni mikor először vissza ülsz egy manualisba.

2012. jún. 18. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!