Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miből tudok itthon vízkőoldót...

Miből tudok itthon vízkőoldót csinálni? Fontos

Figyelt kérdés
Nincs nálam egy virgonc buznyák sem, hogy vegyek. Viszont tisztítom a teafőzőt, és egy csöve annyira vízköves, hogy egy hajtű nem fér át rajta. Ecet sajnos nincs itthon. Már próbáltam kólával, pezsgett is egy kicsit, de nem sokat ért. Miből tudok csinálni?
2011. máj. 2. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Trisó sincs?
2011. máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos.
2011. máj. 2. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Sósavból
2011. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát a kóla elvileg jó, de ha csak kicsit odalöttyintesz (gondolom, hogy inkább meginnád), akkor nem ér semmit, mert nagy feleslegben kell adagolni. Ha üveges eceted nincs, de mondjuk van felbontott uborkád, annak a leve is elég ecetes.

Akármit is találsz, ha melegíted, akkor jobban működik. Szerintem főzd le az ecetet/kólát mintha kávét főznél, persze kávépor nélkül. Az átfolyó forró cuccot visszaöntheted a készülékbe.


Ha nem műküdik, akkor idd meg a kólát, váltsd vissza az üvegét, és vegyél abból ecetet.

2011. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! Teafőzőn még nem próbáltam, de a vízforralót mindig citromlével( kb. 50%-os) tisztítom. Löttyintek kb 1 dl-t + még egy kis vizet bele, hagyom állni vagy 5 percet és csilli-villi minden. Lehet, hogy nagyobb mennyiségű vízkővel nem bír el, de egy próbát megér.
2011. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül addig kapargattam amíg, le nem jött egy része. A kóla segített, most is tisztán azzal főzöm át.
2011. máj. 2. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha egy háztartásban még ecet sincs akkor az baj.A kóla mióta vízkőoldó?
2011. máj. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kóla a foszforsavtól.
2011. máj. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!