Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásárolnék Daewoo matizt...

Vásárolnék Daewoo matizt használtan. Érdemes?

Figyelt kérdés
kb. 400 ezer Ft, 100-200 ezer km-t futott benzines járgányra gondoltam. Évjárat 2000 körüli. Ketten használnánk a fiam(5 éves) meg az anyukája(én).

2012. jún. 29. 07:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Matizt 400-ért? nem.
2012. jún. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Sokkal több bajod lenne egy Matiz-zal,mint egy 2-es Swift-tel.
2012. jún. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
bocs, de én az életben nem adnék pénzt egy ilyen játék tütüért. 4 kilóért sokkal jobb autót is lehet használtan venni! igazából nem valami biztonságos autó
2012. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem.

F Astra is van ennyiért, bár régebbi, esetleg Swift, vagy hármas Golf, viszont egy százassal többért már korrekt állapotú 2000 körülit kapsz mindháromból.


Sorolhatnám miért nem érdemes, de nem érek rá, hidd el hogy nem jó vétel.

2012. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 pagan ***** válasza:
34%
ne vegyél ilyen szart légyszives:DD,ez az autógyártás legnagyobb sipkagyurkája ez a járgány..
2012. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Napkiraly ***** válasza:
ne vegyél matizt, de az előttem szólókra se hallgass,és a kétszer átpörgött zabálós kocsijaikat is elkerülheted. 400hoz még vagy gyűjtenék egy kicsit C corsára, vagy vennék egy Ticot inkább. Kisebb fogyasztás, magasabb élettartam,és olcsóbb is. Viszont amit tudnod kell, ugyanaz a motorblokk van mindkettőben, és ez a blokk ha nagyon hajtják 150ezernél, ha vigyáznak rá 150ezernél :D szétkopik, tehát mindkét típusnál érdemes a futást leellenőrizni
2012. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Na, bejött a Tico is.

Azt pláne ne vegyél, az egy rettenet. vezetési és szerelési szempontból is. Nem mellesleg nem eszik sokkal kevesebbet mint pl egy 1.4-esF Astra vagy egy Swift,cserébe kényelmetlenebb és elromlik.


A C Corsa nem rossz, de a "kicsit gyűjts mellé" enyhe költői túlzás, 800 környékén indulnak a normális darabok.


A 150ezernél széthulló blokkot, és azt hogy ugyanaz van benne mint A Ticoban nem kommentálnám. Egyrészt mert nem igaz, másrészt mert nem igaz, és harmadrészt mert oltári nagy baromság.

De tényleg.

2012. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Napkiraly ***** válasza:

én legyilkoltam egy ticot, 150ezerig bírta (40ezernél jutottam hozzá). Nagyjavítás után még rója az utakat ismeretségi körben, de a végét járja. Egy ismerősöm vigyázott rá, mégis 150ezernél füstöt okádott neki. Erre nincs mit mondani, ez ennyit bír.

Az astrákkal az a gond,hogy belepakoltak 400ezret mindbe,jót nem fog találni, főleg ha nem ért hozzá.

2012. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Napkiraly ***** válasza:
mondhatnám, hogy vegyen '94-es 5-ös BMW-t egy ismerősöm kifogott egy jót 400ért, de az az árkategória, amiben szerencse kell
2012. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nőként szerintem nem ő fog menni, jó eséllyel visz hozzáértőt (najó, remélem), esetleg szerelőt.

Amúgy ilyen szempontból azF Astrával nincs gond, 500 simán belemegy abba a blokkba ha rendesen cserélve van minden.

Meg még kicsit harcedzetten is jobb mint egy új Tico. vagy Matiz.


Viszont: asszem benéztem valamit és én vagyok a hülye.


"Viszont amit tudnod kell, ugyanaz a motorblokk van mindkettőben, és ez a blokk ha nagyon hajtják 150ezernél, ha vigyáznak rá 150ezernél :D szétkopik, tehát mindkét típusnál érdemes a futást leellenőrizni

"


Ezt a C Corsa és a Tico blokkjára értettem, most esett le ebből a válaszodból hogy a Matizról meg a Ticoról volt szó.

Azokra viszont nagyjából igaz amit írtál. Bár fene tudja, ha nincsenek széttaposva és időben cserélve van minden akkor elég tartósak, előbb hullik szét a futómű és az elektromos rendszer mint a blokk.

Megyek betérdelek a sarokba egy kis kukoricára, ne haragudj de már este van. :)

2012. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!