Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehetne gyorsabb, az...

Igen nemm kérdése:

Hogyan lehetne gyorsabb, az 50es Yamaha Aeroxom? Többi lent.

Figyelt kérdés

A robogó kb. 4litert eszik, ha húzzák neki és 70-75km/h a vége. Gyári 50es, kipufogója lett cserélve (Leo Vince touring). Hengert nem szeretnék cserélni, tehát 50es ként, valami lehetőség, hogy gyorsabb lehessen? (ha a 80at kivinné, már nagyon örülnék)

Köszönöm a válaszokat!



2012. jún. 30. 16:00
 1/10 anonim ***** válasza:

lehet venni 50es hengert is, olyat ami pöpecebb mint a gyári

esetleg karburátorállítás v nagyobb karburátor v sportlégszűrő v görgőcsere

2012. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

egy sportlégszűrőtől gyorsabb is lehet?


A görgőket még az előző tulaj cserélte, de lehet, hogy kellene, igaz nem tudom milyet.

2012. jún. 30. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel a tuning dolgokkal az a baj, hogy nagyon rövidítik az élettartamotés csökkentik a megbízhatóságot.

Meg a másik: ha viszi a 75-öt, akkor a 80 nem sokkal lenne több, viszont most mondok valamit 10e km-rel csökken az élettartama. Megéri?

2012. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

esetleg ez?:

[link]


ha lecsökken az élettartam, akkor nem elég ha a kopott alkatrészeket lecseréled? Valami esetleg végleg is tönkremegy, ami nagyobb kiadás lenne?

2012. jún. 30. 18:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Kinek mi a drága:D

Ha értesz hozzá annyira, hogy nem probléma csapágyakat, szimmeringeket cserélni a blokkban, esetleg hajtókart, dugattyút cserélni sűrűbben mint egy gyári beállításokkal működő blokkban, akkor annyira talán nem vészes. De ha ezért szervízbe kell vinni, akkor dupla költséggel számolj.

2012. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha a hengerhez nem akarsz hozzányúlni akkor más tunning kell neked.

Elösször is gyárilag van folytva a kipufogó vagy be van hegesztve vagy vastagabba tömítés.

Aztán amiikel tudsz variálni:kuplungperselyeket cserélheted ,hátsó kuplung kinyomórugút cserélheted erősebbre , a kuplungrugókat is cserélhetet hogy magasabb fordulaton nyisson n a gép úgy jobban gyorsul és jobban leadja a nyomatékot..

Az első váltónál van egy hézagoló lemez a két tárcsa között n

2012. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

bocsi...

ott tarrtottam hogy az elsö váltónál a két tárcsa között van egy kis hézagoló lemezke amivel csak a két tárcsa közötti távolságot növelik. kiveheted.

Esetleg

2012. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg a karbiban a főfuvókát kicserélheted nagyobbra. de akkor szólok hogy többet fog enni a robogó mint egy kocsi.

A görgőknél(kuplungperselyeknél) úgy cserélheted ezeket ha könyebbet veszel akkor erősebb lessz a moci de viszont a vége kevesebb lessz.Ha súlyosabbat veszel akkor az erő rovására több lessz a vége.

használj nyugodtan stil olajat bele.

[link] itt nézz körbe!

Minden jót!

2012. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm.

Esetleg amit linkeltem, Malossi Multivar varióváltó, Minarelli-vel valóban gyorsabb lehetne, ahogy a leírásban írja?

(ezt írja: A gyárihoz képest, a beépítés után a motor alapról jobban húz és a végsebessége is megn. 5-10 KM/h-val.)

A fogyasztást ez az alkatrész befolyásolhatja?

2012. júl. 1. 12:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen a fogyasztást ez is megnöveszti de nem olyan sokkal.

Arra számíts ha több teljesítményt akarsz kihozni a robogóból akkor az többet is fog fogyasztani.

Egy ismerősöm ismerőse minden létező tunningot megcsinált egy kis yamahán, nos a kis robi karcolta a 120-at de ezzel semmit nem ért mert ezek a kis gépek nem erre vannak tervezve.én is mentem az enyémmel 120-at hát az élvezet és halálfélelem egyben :) Mivel hogy kicsik a kerekek azok jól nem fekszik az utat és 100 fölött úgy remeg az egész mint egy mz 100 fölött.

2012. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!