Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 320D tuning, átépítés,...

BMW 320D tuning, átépítés, hogyan és főleg hol?

Figyelt kérdés
BMW E46 320D 150LE-s verzió, 6 fokozatú kézi váltóval. Milyen teljesítményt lehet belőle kihozni? Nem a chip tuningra gondolok, azt tudom, hogy 180LE körülire húzzák fel. Az köztudott, hogy a Vw féle 1.9 tdi motort simán átépítik 250-300 lőerősre. A BMW 2 literes erőforrását is át lehet építeni ilyen erősre? Tudtok műhelyt ahol foglalkoznak ilyesmivel? Próbálta már valaki átépíteni a 320-asát?

2012. júl. 8. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
biztos hogy lehet, csak nemtudom hol vállalnak ilyet. az 1.9-es vw dieselek azért másak , mert rengeteg féle autóba szerelték, és a tdi-t megelőzte a td, stb, szóval egy nagyobb multú motor ugymond, akik ezeket építik már nagy tapasztalatuk van vele, meg ugye rengeteg van belőle, ezzel szemben a 20d motor az ugye common rail, és '99-től létezik ez a motor a bmw-nél (a 136 lovas első verzió), tehát mindenképpen nehezebb vállakozás lesz ha mindenáűron ezt akarod, mint egy 1.9 tdivel...
2012. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nehezebb? Magasabb turbónyomás, nagyobb intercooler, nagyobb befecskendezők, nagyobb üzemanyagnyomás és öröm bódottá.
2012. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen és szerinted akkor kész is van? nagy turbó, nagy cooler, meg a kaját odakülddük, aztán 150 lóerő helyett megis van a 300 lo azt mehet is isten hírével (az 1. sarokig)...
2012. júl. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem nincs kész6 ennyiből, csak nagy vonalakban összedobtam ami mindenképp cserés. Azt nem értem, miért lenne nagyobb szívás, mint egy tdi-t húzni.
2012. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Ismertek esetleg valakit akinek van/volt átépített 320-asa? Konkrét 5letek, megoldások is igen jól jönnének. Kérlek segítsetek ha tudtok.
2012. júl. 9. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos nem, ezt mondtam, hogy 1.9 tdi-t sztem a 2 kezem nem elég hogy összeszűmoljam, hány embernek van meghúzva az ismeretségi körben, ezalatt 320d tuningról meg nem tudok...
2012. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt jönne a komment, hogy 10 éves kérdés, látom én is, de én most látom ezért most írok.

Nagyon sok húzott 20d van, de míg 1.9tdi nél szükségesebb a nagyobb beavatkozás addig 20d nél általába egy chip elég.

Mondom miért.

1.9 tdi 90-110-101-116-131 a zöme(150 le arl már ritka) és azért egy 90-110-116-101 lovasnál azért nagyobb meló 200 Lót elérni, más turbó kell sokszor és nagy csúcsok( pd nél nagy pd elem stb nagy mapszenzor cooler)

míg a 150 lovas 20d gyári turbóval gyári porlasztóval maxra húzva tudhat 190 lovat is, egy chippel.

De már van több 20d is amin nagy turbó is van meg cooler, más porlasztó, más pumpa és 280 lovat már hoztak ki belőle úgy, hogy nem üzemórás, és bírja, de lehet találni youtubon erősebbeket is.


1.9 Pd hez hozzátenném, hogy az se örökös, főleg popcornt írnak rá, úgy cserélgethetik a vezérlést mert nem bírja, de a nagy nyomás miatt a pd elem fészke is szeret kikopni, súlyos esetben hengerfejet is kell felújítani.

Manky chipet ajánlom de rengeteg más hely is van.

A probléma inkább az, hogy szétvannak már rugva nagyrésze, és GYÁRI erővel is már nem sok van nekik hátra, és sokan erre rá tuningolják aztán persze ha megkotlik.

Egy ilyen nagyobb tuningnál ilyen korú és futásteljesítményű autónál, már érdemes egy teljes motor átnézés, akár vezérlést cserélni ( M es motor bírja de bőven félmillio km felett van ezekbe szóval új vezérműlánc nem árt) és ezenfelül lehetnek még kopások a motorban de az hatalmas költség lenne felújítani, de VW nél is lehet ugyanúgy kopás a motorban és a tuning után lehet nem sokáig húzná.

Én azt vallom, hogy ha erősebb kell, nagyobb motorral kell venni, 330d-530d-stb

vw nél meg váltani Audira ott 3.0 v6 tdi, és megvan oldva a történet.

2022. szept. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!