Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A csináltatott csónakom...

A csináltatott csónakom milyen motort fog elbírni?

Figyelt kérdés
Van egy jó ismerősöm, akivel közösen csináltatunk egy csónakot (az ő apja meg tudja csinálni), alumíniumból, 6 métereset, de sajnos nem tudjuk, hogy mekkora motor tehető rá... Én egy max. 25-ös motort akarok rátenni, de nem tudom, hogy elbírja e.... Ezt honnan tudhatom meg?

2012. júl. 10. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ennyi adatból más se fogja tudni.

Ugye talán a hossz az ami legkevésbé számít. Legalábbis közegellenállás szempontjából.

Szélesség, és forma, na az számít. Attól függ hogy mekkora erő kell a mozgatásához.

Ha nagyon rossz a formája, és mindenhol örvényeket csinál a hajótest akkor sok erő kell. De ha teljesen áramvonalas, akkor kevés erő is elég.

2012. júl. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Úgy gondoltam, hogy mi alapján lehet eldönteni, hogy mekkorát bír el. Ma beszélgettünk, és úgy döntöttünk, anyagi megfontolásból is, és más egyéb okok miatt, hogy a következőt kívánjuk megvalósítani!

5 méter hosszú, 1,6 méter széles csónak, mocsárjáró kialakításban. Szóval az orra csak felfelé hajlik elől, de nem szűkül, az oldala és az alja derékszögben áll.... Alumíniumból fogjuk csinálni, 2-es lemezből. Szóval a súlya megközelítőleg 150 kiló meglesz. Szerintem ennek a siklásával nem lesz baj, bár jó lenne véleményeket hallani róla. Sajnos nem sok infót találtam a neten hasonló csónakok készítéséről...:S

2012. júl. 11. 22:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Erről a típusról én se sokat tudok, csak annyit hogy ezeket főként nagyobb sebességre tervezik hogy a víz felszínén tudjon siklani(ugye ezeket többnyire légcsavarral szerelik így a kis merülés miatt növényzetben is képes haladni)

No de ha nem jó a súlyeloszlás akkor bizony a hátulja le fog süllyedni, ami mivel gondolom egyenes lesz(mint legtöbb csónaknál) örvényeket kelt majd. De ez nem fog nagy problémát jelenteni. Meg persze a derékszögű élek miatt is lesz 1-2 kissebb örvény,de az se jelentős egy csónaknál.


Talán azt javasolnám hogy először próbáld ki evezővel. valahogy, aztán annak függvényében hogy mennyire nehéz/könnyű evezni talán könnyebb eldönteni.

Meg ugye a merülés is eléggé mérvadó. Ha 150kg lesz az önsúlya, akkor ahhoz még mondjuk 2 ember az 300kg eddig. +6 a motor, meg egyéb felszerelések az már simán 400kg.

Szóval egy 1000l vízkiszorítású minimum kéne hogy legyen,

Mivel hosszú, a süllyedés annyira nem lesz vészes közegellenállás szempontjából.


Amúgy ismerősnek volt egy acél lemezcsónakja anno. Azt elég sokat használtuk mi is, meg 1x szállítottuk is, abba simán volt 200 kg :)

Bár az csak sima evezős csónak, de 3 emberrel meg jó sok cuccal is könnyen lehetett evezni.

2012. júl. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!