Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért nem foglalkoz...

Az emberek miért nem foglalkoznak autójuk biztonságával?

Figyelt kérdés

A környezetemben megfigyeltem, hogy az emberek nagy százalékát egyáltalán nem foglalkoztatja az autója biztonsága. Egy ismerősömnek van egy halom pénze, de mégis egy 20 éves Opel Vectrával szállítja a családját 3 gyerekkel, csak mert sajnálja eladni azt az autót. A másiknak meg van egy 20 éves Audi 80-ja, meg egy 8 éves A4-ese, és jellemzően a 80-assal jár, mondván, hogy "jó az is". Nem gondolnak arra, hogy egy esetleges baleset során nem egészen mindegy, hogy milyen autóban ülnek?


Ki szeretném emelni, hogy nem azokról beszélek, akiknek nincs pénzük jó autóra! Azokról van szó, akiknek volna rá pénzük, vagy van is jobb, biztonságosabb autójuk, de ennek ellenére jellemzően egy öreggel járnak.


2012. aug. 4. 17:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Attól, hogy van pénze és egy régebbi autóval jár nem feltétlenül felelőtlen. Szerintem.
2012. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy felelőtlen, de ha a Vectrát vesszük alapul, akkor a 92-es helyett egy 2002-es Vectra alig kerül többe, mint 1 millió Ft és sokkal-sokkal nagyobb eséllyel száll ki belőle a család élve, mint egy 92-esből, amit akkor terveztek, amikor töréstesztek még nem is léteztek.

Nem mondom, hogy vegye meg mindenki a legújabb A8-ast, és akkor hú de biztonságosan közlekedik, de azért a lehetőségekhez mérten érdemes lenne egy kicsit az autó biztonságát is szem előtt tartani.

2012. aug. 4. 17:18
 3/30 anonim ***** válasza:
Értem mire gondolsz, de szerintem ezzel mindenki úgy van, hogy ha rendesen szolgál, megy, nem tölt hónapokat szerelőnél, akkor minek vegyen újat/újabbat? Meg lehet halni egy új autóba is nem kell hozzá feltétlen egy 30 éves. (Előző voltam.)
2012. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Mert nem ezen múlik hanem a szerencsén.Ugyanúgy halnak meg drága új autókban mint régiben.Mivel azok meg hamis biztonságérzet miatt nyomják neki ha kell ha nem és hiába a sok légzsák bizonyos lassulást nem bír ki a szervezet no meg az elalvó román kamionos ellen sem véd az 5csillag.Egy régebbi egyszerű autó fenntartása is kevesebb értékvesztése szinte már nincs ez is sokat számít.Gazdag ember meg nem mindig egyenlő a pazarlóval.
2012. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Természetesen meg lehet bármiben, de azért teljesen más esélyekkel. A balesetekről készült cikkeket, képeket nézegetve mindig azt látom, hogy értelem szerűen a biztonságosabb autóban ülő jobban megúszta a balesetet.
2012. aug. 4. 17:24
 6/30 A kérdező kommentje:
Sok mindenen múlik, sok összetevője van. Sebesség, szituáció, szerencse, és az autó biztonsága. Viszont hiába lett volna szerencséje a 3 tagú családnak az öreg autóban Kecskemét mellett amikor szembe egy részeg söfőrös VW Phateon jött. A részeg sofőr karcolásokkal megúszta a másik autóban mindenki meghalt. 100%-os frontális ütközés volt, egyértelműen az autók közti különbség határozta meg a sérüléseket.
2012. aug. 4. 17:27
 7/30 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen embereket sohasem fogom megérteni. 12. kerületben is ahol nagy fullos házak vannak, tök pénzes emberek, rendre állnak előttük a fos Suzukik, peugeot-ok meg az ilyen szarok. És ezek vannak a garázsban is, szoktam látni mikor ilyenekkel mennek haza olyan komoly házakba. Azt vettem észre, hogy akinek rakás pénze van, de mégsem az a nagyzoló, azok mind ilyen sima hétköznapi autókkal járnak, mert nem akarják többnek mutatni magukat ha elmennek valahova. Mondjuk ebben a fos országban ezt megtudom érteni, mert itt kb. aki gazdag az dögöljön meg, mivel mindenki csóró. Én is kaptam támogatásokat a 20 évesen kapott Mercedes coupe autómmal. Esküszöm ezek után, ha borzasztó gazdag lennék, ilyen rohadt szemét emberek közé akkor sem vennék jobbat, sőt inkább még vennék is helyette egy legújabb Mazdát, Toyotát, Opelt szalonból!
2012. aug. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Szerintem relatív a biztonság. Mondjuk 90Km/h-nál olyan mindegy, hogy mibe ülsz, egy esetleges frontális ütközést nem élsz túl. A törés egy dolog, ott van még a lassulás mértéke, ami egy 20 éves autóban ugyanakkora, mint egy nagy kategóriás 30 millás ultrabiztonságos autóban, ergo kiszakadhat mindkettőben a szíved a helyéről. Persze nem mondom azt, hogy nem érdemes egy modern biztonságos autót venni, de én inkább az ésszel való vezetésre szavazok :)
2012. aug. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én pedig mindkettőre: azaz ésszel vezetés + egy lehetőségekhez mérten biztonságos autó. Attól, hogy 5 csillagos autóval járok, még nem száguldozok abban a hitben, hogy mindent túlélek.
2012. aug. 4. 17:34
 10/30 anonim ***** válasza:
támogatás helyett TÁMADÁST akartam irni a merci miatt! Bocsi!
2012. aug. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!