Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért nem foglalkoz...

Az emberek miért nem foglalkoznak autójuk biztonságával?

Figyelt kérdés

A környezetemben megfigyeltem, hogy az emberek nagy százalékát egyáltalán nem foglalkoztatja az autója biztonsága. Egy ismerősömnek van egy halom pénze, de mégis egy 20 éves Opel Vectrával szállítja a családját 3 gyerekkel, csak mert sajnálja eladni azt az autót. A másiknak meg van egy 20 éves Audi 80-ja, meg egy 8 éves A4-ese, és jellemzően a 80-assal jár, mondván, hogy "jó az is". Nem gondolnak arra, hogy egy esetleges baleset során nem egészen mindegy, hogy milyen autóban ülnek?


Ki szeretném emelni, hogy nem azokról beszélek, akiknek nincs pénzük jó autóra! Azokról van szó, akiknek volna rá pénzük, vagy van is jobb, biztonságosabb autójuk, de ennek ellenére jellemzően egy öreggel járnak.


2012. aug. 4. 17:08
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értek egyet. A légzsák a biztonsági övvel együtt fejti ki a hatását.

Egy 1992-es és egy 2002-es autó törése közt nagyon nagy különbség van, ugyanis 96 körül kezdték el úgy tervezni az autókat, hogy a biztonság valóban szem előtt legyen tartva. Az az előtti autók jóval gyengébbek ilyen szempontból.

Persze, hogy egy X5-ös letapos bármilyen kisautót, ha új, ha régi, de van olyan eshetőség (mondjuk ha csak 40-el történik a becsapódás) aminél az öreg autóban pont nem éled túl, míg a fiatalabban igen. A szélsőségek természetesen mindig azt hozzák, hogy "ülj trabantban, mert így is, úgy is meghalsz".

2012. aug. 18. 00:23
 22/30 anonim ***** válasza:
Amúgy az egész biztonság csillagozás egy nagy átverés.A gyártók a szabványos meghatározott ütközési tesztre készítik fel a kocsikat ,hogy ott nagyon jól szerepeljen és meglegyen a sok csillag.De ha az ütközés kicsit is más irányú más erejű már összeomlik a marketinbiztonság.Én köszönöm nagyon jól érzem magam a 90es évekbeli kocsikban és már volt néhány balesetem sérülés nélkül.Szerencse az élet mint a lottó 5ös.
2012. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
És nyilván ezért figyelhető meg a híradásokban, hogy a jobb, fiatalabb autóban ülő mindig jobban megússza a frontális ütközést! Azért nem kéne teljesen hülyének nézni a 21. századi technológiát.
2012. aug. 19. 04:02
 24/30 anonim ***** válasza:
A hírek torz képet adnak,nekem ismerősi és saját tapasztalataimból az jön le hogy régi autóval is simán meg lehet úszni egy balesetet.Engem és azokat akikről a kérdés szól ,valószínűleg nem érdekli ez a biztonsági kérdés mert kb teljesen hidegen hagy a dolog.Jobban érdekel egy autó praktikuma és megbízhatósága,jó értelembe vett igénytelensége ,könnyű és olcsó javíthatósága és vezetési érzete.
2012. aug. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Persze, hogy meg lehet úszni! Mondta valaki, hogy nem? Sőt: egy újjal is meg lehet halni! Mondta valaki, hogy nem?


De nem mindegy, hogy milyen esélyeid vannak! Azt viszont elhiheted, hogy egy adott balesetet hamarabb megúszol egy biztonságosabb fiatalabb autóban, mint egy öregben.

2012. aug. 23. 12:06
 26/30 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek van olyan története, hogy túlélte a Trabanttal 200-al fának ütközést, sőt olyan is van, hogy nem kötötte be magát, és pont azért élte túl.
2012. aug. 23. 15:26
 27/30 anonim ***** válasza:

Hát igen,de az ember nem úgy vesz autót,hogy akkor most 60-al frontálisat fogok ütközni vele,mert akkor már régen rossz.Az emberek 97%-a soha életében nem szenved el ilyen súlyos balesetet,ezért csak azért,hogy most jobban megússza nem fogja lecserélni a régi autóját,esetleg akkor,ha már az véglegesen elromlott.

Amúgy tagadhatatlan,hogy az újabb autók biztonsági utascellával készülnek,ezért az utastér már nem roncsolódik annyira mint régebben,de ennek megvan a hátránya is,mégpedig az,hogy a hatalmas tetőtartó oszlopoktól a kis ablakoktól szinte alig látod a körülötted lévő környezetet és az autók is nagyon sokat nehezedtek az utóbbi 20évben emiatt a sok biztonsági vasalás miatt,ez pedig sokaknak nem tetszik...Amúgy visszatérva a 92-es Vectrára,ha megnézed a youtube-on a töréstesztjét szerintem egész jól viselkedik.

2012. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,te csaj vagy,vagy fiú? :D
2012. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Éppen nemrég volt egy cikk arról hogy tesztelték ,a sokcsillagos autók ha nem a szabványos félátfedéses ütközést kapják hanem csak negyed elejükkel ütköztetik őket ami sokkal életszerűbb,mivel az ember próbálja elkerülni a frontális ütközést és el próbálja kormányozni a kocsit,akkor bizony szanaszét törnek,a csoda légzsákok ellenére halálosak lesznek ezek a kocsik is még a 2csillagot se kapnák meg.
2012. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Még mindig nem értitek, hogy nem arról beszélek, hogy ezekben az új autókban nem lehet meghalni, és nyugodtan nekimehetsz bárminek, és azért veszik, hogy ütközzenek benne.

Hol írtam ilyet???

Én azt mondtam, egy esetleges baleset esetén (az a 3% az elég sok) sokkal-sokkal nagyobb eséllyel száll ki az illető élve, vagy éppen jóval kevesebb sérüléssel.

Nem tudom mi ebben a felfoghatatlan. Tehát: NEM AZT MONDTAM, HOGY 20 ÉVES AUTÓBAN TUTI MEGHALSZ, EGY ÚJBAN MEG BIZTOSAN NEM! Sőt: azt sem mondtam, hogy az ember ütközni veszi az autót. De sajnos ez is benne van a pakliban.

Egyébként pasi vagyok, 20 éves, az autóm 5 csillagos, és habár a mérete miatt nem a legbiztonságosabb, de nekem a lehetőségeimhez mérten ez az az autó, amire telik.

2012. aug. 25. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!