Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért nem foglalkoz...

Az emberek miért nem foglalkoznak autójuk biztonságával?

Figyelt kérdés

A környezetemben megfigyeltem, hogy az emberek nagy százalékát egyáltalán nem foglalkoztatja az autója biztonsága. Egy ismerősömnek van egy halom pénze, de mégis egy 20 éves Opel Vectrával szállítja a családját 3 gyerekkel, csak mert sajnálja eladni azt az autót. A másiknak meg van egy 20 éves Audi 80-ja, meg egy 8 éves A4-ese, és jellemzően a 80-assal jár, mondván, hogy "jó az is". Nem gondolnak arra, hogy egy esetleges baleset során nem egészen mindegy, hogy milyen autóban ülnek?


Ki szeretném emelni, hogy nem azokról beszélek, akiknek nincs pénzük jó autóra! Azokról van szó, akiknek volna rá pénzük, vagy van is jobb, biztonságosabb autójuk, de ennek ellenére jellemzően egy öreggel járnak.


2012. aug. 4. 17:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá hogy egyedül ülök az autóban de nálam pl. nem az autó biztonsága az első szempont, persze legyen rendben műszakilag de én nyugodt szívvel ülök be egy kis öreg swiftbe is. De van olyan ismerősöm aki nem mer beülni egy "törékenyebb" autóba mondván -Ha baleset lesz meghalok.

Véleményem szerint aki ennyire retteg a balesettől annak nem kéne vezetni.

2012. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Én nem rettegek a balesettől, de ha véletlenül megtörténik, akkor jó lenne a lehetőségekhez mérten egy biztonságosabb autóban ülni.
2012. aug. 5. 10:17
 13/30 anonim ***** válasza:
jó most ha olyanokról beszélünk akiknek van pénze?, akkor ki szabja meg hogy mi az elég biztosngágos? ha a 92-es helyett a 2002-es vectrával jár, de mégtöbb pénze van, és jövök én aki azt mondom hogy ménem jársz x5-tel, vagy Q7-essel, nemértem, az még biztonságosabb, akkor mivan? :D
2012. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Pont arra próbáltam kilyukadni, hogy azért túlzásokba ne essünk.
2012. aug. 5. 13:41
 15/30 anonim ***** válasza:
Az ennyire retteget nem rád értettem csak példaként hoztam fel hogy van aki be sem mer szállni egy rosszabb töréstesztű autóba.
2012. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Mindenki vegyen kamazt rakja tele kaviccsal aztán menjen keresztül a sok 5 marketingcsillagos kocsin.Amerikában már régóta megy ez a hülyeség 50kilós anyukák csak hatalmas dömperekben érzik jol magukat Suv meg pickup mindenfelé.Szerintem ha meg van írva hogy megdöglesz akkor így is úgy is vége,a vw-es pont annyi eséllyel kaphatott volna telibe egy kamiont is ,minden csak szerencse.Szálltam már ki zsiguliból karc nélkül pedig a másik felet a nyugati kocsiban mentő vitte el szóval nem érdekel különösen a törésteszt.Imádtam a kis honda crx-emet is soha nem ültem bele félve pedig köztudottan koporsó beceneve van.
2012. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Az a baj h leginkább csak azokra igaz ez h ha megvan irva, megdöglesz, akiknek kevés pénzük van autóra. Azzal a gondolattal meg hülyeség játszani, hogy MI LETT VOLNA HA! A VW-vel szemben nem egy kamion jött és kész. Igy történt és KÉSZ! Az életben nincs ilyen, hogy mi lett volna ha. Sokan közlekednek normálisan, figyelve mindenre, a különbség az, hogy drága, jó autóban valóban nagyobb biztonságban van az ember. Rengetegen haltak meg csak azért, mert gyenge, kicsi, vacak olcsó autójuk volt. És rengetegen élték túl csak azért a balesetet, mert volt pénzük VAGY ESZÜK, hogy normális autót vegyenek. Biztonságos autóhoz nem feltétlenül kell sok pénz. De az ilyen hülye állatokat én nem tudom megérteni, hogy van csomó pénzük, mégis valami fossal járnak... Mindegy, ők tudják.
2012. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Egy példán lehet lovagolni ,de lehet hozni sok más példát is ahol a drága kocsiban is meghaltak vagy súlyosan megsérültek az utasok.Minden csak a véletlen játéka ,van hogy centiken múlik az élet.Engem soha nem érdekelt semmilyen törésteszt kocsivásárlásnál.Ha így vesszük aki motorral jár az meg mind öngyilkos ,mivel szinte semmi nem védi őket.Aztán mégis motoroznak mert a biztonság helyett más szempontok szerint választanak.
2012. aug. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Csak ha valaki drága kocsiban meghal, az a olcsóban is meghalt volna, de ha drága kocsiban súlyosan megsérül, akkor esélyes, hogy az olcsóban meghal! Én nem mindegy a dolog, ha esetleg felépül utána.
2012. aug. 7. 20:49
 20/30 anonim ***** válasza:

Amúgy egy 92-es és egy 2002-es vectra töréstesztje között már nincs akkora különbség,hiszen már 92ben is rég törésteszttel készítették az autókat.Inkább ilyen árnyalatnyi eltérések vannak,hogy az ajtó a 92-esben már nem nyitható,így nehezebb munkát ad a mentősöknek,akkor gyengébb a gyalogosvédelme,nincs benne légzsák stb.

A másik pedig,ha valaki használja a biztonsági övet,akkor voltaképpen a légzsákra sincs már olyan nagy szükség,mert még előtte visszarántja a vezetőt.A légzsákot a felelőtlen sofőröknek találták ki.Az teljesen természetes,hogy egy hatalmas luxusautó összetöri a kisebbet évjárattól függetlenül.Ezért is kerül többe,mert sokkal több anyag van benne,viszont az ilyen luxusautókat nem mindenki tudja megfizetni és hiába veszek Én egy 2010-es skoda fábiát,azt ugyanúgy lesöpri egy luxusterepjáró mintha 1990-es corsában ülnék.

A gazdagok pedig azért nem járnak luxus autóval,meg tudnak spórolni,a mai benzinárak mellett nagyon nem mindegy hogy 5 vagy 15liter eszik a szerkezet.Ami pedig erős és nagy,az nehéz is,így jobban húzza a pénztárcát is.

A statisztikák pedig azt mutatják,hogy több nagy autó szenved halálos balesetet,mint kicsi,mert azok egyrészt erősebbek is,így jobban nyomja neki a vezető és mivel nagyobb biztonságban érzi magát benne a sofőr ezért jobban

is vigéckedik....

2012. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!