Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalatok-vélemények...

Tapasztalatok-vélemények Yamaha TDR-ről?

Figyelt kérdés

1.Milyen a Yamaha DT125-höz viszonyítva?

2.Milyen a minősége az árkategóriájához viszonyítva?

3.Van egy árban nála jobb motor?

4.Elsősorban kinek ajánlanátok?

5.Van kényes alkatrésze?

6.Lehet rajta "vérfrissítést" alkalmazni? (új idomok,lámpa stb.



2012. aug. 5. 23:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Yamaha TDR125
2012. aug. 5. 23:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Heló.


Személyes tapasztalataim vannak vele, 2-3 hónap híján 2 évet hajtottam egyet!


1: Sajnos DT-m nem volt, és nem is mentem egyel sem, de viszont a DT-nek és a TDR-nek (+ TZR-nek is) egy a blokkja. Lényegében csak a külső más, az erőforrás kb ugyanaz.


2: Japán...

Nem egy új gép, ezt figyelembe kell venni. Vannak kókányolt-széthajtott, átlag, és szép állapotúak.

Egy átlag állapotú volt nekem, 130.000 ft-ért jutottam hozzá. Költeni kellett még rá ( melyik használt motorra nem? ), de sosem hagyott ott sehol.


3: Jobb? Hmm... Szerintem, ha ebből egy jót kifogsz, akkor nagyon megszereted! Akárcsak én :)

Jó választás lehet, mivel nem sok 125ös túra-enduro van ( vagy csak én nem nagyon ismerem őket :D) Mindenesetre a Tuareg 125-től jobb, mivel hozzá macerásabb sokkal alkatrészt szerezni, viszont TDR-ből mindig van legalább 1-2 bontódó darab. (Legutóbb 4 vagy 5 is volt :D De sietni kell, ha a kapósabb holmikat akarsz.)


4: Aki elég magas hozzá, és van némi tapasztalata. 175-178 cm alatt SZERINTEM már nehézkes felszállni rá (820mm ülésmagasság). Én 184 vagyok, teljes talppal nem ért le a lábam, ebből gondolom.

Súlyra nem vészes, 135kg kb. Megszokás kérdése, ha kisebbről ülnél át.


5: Típushiba csak annyi, mint a DT-nél. Berúgókarban kikopik a közlőfogaskerék bronzperselye, és egy idő után csak lenyomod, de nem forgatja meg a motort.

Nem nagy valami, főleg, hogy az összes TDR-en van önindító (régebbieken, kb '97-ig. berúgókar is!)


6: Én ahogy elnéztem a hirdetéseket láttam 1-2 supermotosított gépet. Bár én az ilyeneknek nem vagyok nagy híve :)


Akkor azt hiszem ennyi.


Én, ha úgy adódna vennék még 1x ! Megszerettem, jó volt, megbízható.


Bármi kérdés van, szólj.


Bónusz:


http://www.youtube.com/watch?v=HqBnNnupkEk&feature=plcp


http://www.youtube.com/watch?v=6UbS9iTJK8E&feature=plcp


Ő volt az enyém! :)

2012. aug. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is TDR-t akarok venni, de egyszerűen rendszámos nincs. :( 50es papírral meg nem rizikózom.
2012. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 50-es papírral volt. Nézegetni kell sűrűn a hirdetéseket, minden oldalon. Akad pár rendszámos is. Akár kereső rovatba adj fel hirdetést, hátha valaki adna el.
2012. aug. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Épp tudok is egyet! Ismerősömé, nem keveset költött rá.


[link]

2012. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Első: pont a te videódat nézegettem youtube-on valamelyik nap! :P

Igen,én is rendszámost akarok,nem lehet átíratni egy 50-est rendszámossá? nem akarok b*szakodni a rendőrökkel...meg ugye ha elkapnak azért 16évesen úgy karriert kezdeni hogy adócsaló vagy...hát nem örülnék.

Köszönöm a válaszokat,és a rájuk fordított időt!:)

2012. aug. 6. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:

2,4,5-ös vagyok :D


Átlehet, ha megvan minden okmánya! Külföldi papírok, vám papír etc. Jobban jársz egy magyar papírossal!

2012. aug. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!