Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha XZ 550-ről tapasztalato...

Modian kérdése:

Yamaha XZ 550-ről tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
2011. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ezt már olvastam.


Teszteket olvastam, most személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, akinek van, vagy ismerősnek ha van, akkor mennyi a fogyasztás, mennyire nehéz alkatrészt( például szabadonfutót) szerezni hozzá, meg ilyesmi...

2011. szept. 28. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi. Nem valami hű de sok szaladgálhat az utainkon de ez még nem azt jelenti, hogy alkatrész sincs hozzá. Igaz fogalmam sincs mekkora az ellátottság de ha minden kötél szakad japánból a Yamahától mindent belehet szerezni igaz rohadt borsos áron :S
2011. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Semmi gond :)

A szándék is nagyon fontos, értékelem is.


Az igazság az, hogy épp pénzem az ami kevés van és épp ezért gondolkozok egy XZ550-esen.

140k-ért tudnék szerezni egy lejárt műszakisat, kicsit bütykölném télen és műszakiztatnám tavasszal. De még tanulok és a gyakszipénzből nem futja valami sok mindenre, olvastam típushibát is, meg miegymást, kíváncsi lennék, mit mond a kőkemény valóság, érted :)


Vagy akkor már egy 250-es MZ-t vegyek műszakival???

A Yamaha jobban tetszene...

2011. szept. 28. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az alkatrész ellátottság és az árak a lényegesek. Ha nem annyira drágák hozzá a cuccok és a gép se annyira f*s akkor én a Yamahát venném :D Csak modernebb minden téren még ha 25 éves is mint egy ugyanennyi idős MZ. És többet is nyújt :) Én is a gyakszi pénzből spóroltam össze majd 1 év alatt a gépemre a pénzt. Meg eladtam a régi motorom.
2011. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Easy Rider válasza:
100%

Nekem ilyenem van. Sokat kellett rá költeni, hogy jó motor legyen. Alkatrész nem nagyon van hozzá. Bontóban elvétve akad egy-két dolog. Kopó alkatrész van itthon is. Annyiba kerül mint bármilyen más motorhoz. Kb. 5 litert fogyaszt, akárhogy mész vele.

Fel kellett újítani a fékeket, a teleszkópot, ki kellett cserélni a kormánycsapágyat. Érdemes a tömlős gumit tömlő nélkülire cserélni. Sajnos nem nagyon lehet rá olcsó gumit kapni. A Metzeler Lasertec jó rá igazán, ez kb.50 ezerbe került. Most éppen a generátort kell kicserélnem, mert leégett. A szabadonfutót egyszer kell rendesen megcsinálni és nem lesz gond vele.

De cserébe egy kardános V2-es motorod van, aminek hangja gyönyörű. Kényelmes, és viszonylag jól is megy. A sok hibája ellenére szerethető.

Az MZ sem rossz választás, talán olcsóbb fenntartani.

2011. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!