Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogó vezetéke miért...

50-es robogó vezetéke miért füstöl?

Figyelt kérdés
Van egy 50-es robogóm.Vettem rá egy univerzális gyújtáskapcsolót,rákötöttem színek szerint.Ha kötök rá akksit és ráadom a gyújtást akkor a fekete és a piros vezeték elkezd olvadni,füstölni,viszont,ha nincs rajta akksi akkor működik.Mi lehet a baja?Nagyon sürgős.

2012. aug. 13. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Valamit rövidre zártál az akkunál. Lehet, hogy a piros és a fekete vezeték az akku pozitív és negatív sarkára csatlakozik, te pedig a gyújtás ráadásakor összekötöd a kettőt, mindennemű fogyasztó közbeiktatása nélkül. Ezt az akku nem nagyon szereti, de a vezetékek sem.

Ha szétszedted és újra leszigetelted a vezetékeket, akkor majd a helyes bekötésnél figyelj oda, hogy legyen biztosíték is az áramkörben. Az ugyanis alapértelmezés, hogy a gyújtás, az önindító és a generátor gerjesztőtekercse kivételével mindent biztosítékkal védünk, főleg, ha akkuról megy.

(pontosabban ma már ez a szabály sem így van, de én még így tanultam és így is használható)

2012. aug. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rosszul kötötted be, ilyen egyszerű!
2012. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ugyanúgy kötöttem be,ahogy a régi volt! 4 szál,4szín!Van egy fekete vezeték ami csak ott lóg,de nem is volt bekötve...
2012. aug. 14. 10:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Az akksi kábeleknél van egy biztosíték.Lehetséges,hogy a pirost a feketéhez és a f. a piroshoz kell kötni?Mert ez egy kínai univerz. kapcsoló.És,ha bekötöm fordítva akkor mi baj történhet?
2012. aug. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!