Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkre mehet az akkumulátor?...

Tönkre mehet az akkumulátor? (lent)

Figyelt kérdés
Üdv! van egy 12V 4,5 Ah-s zárt,savas motor akkum,amit egy fúró akkujával töltöttem (töltő hiányában). a töltő 14,4 voltot ad le a kimeneten,erre tettem a másik akkut. mivel a feszültség megegyezik,gondoltam jó, de aztán lemértem egy multiméterrel és az 15volton felül mutatott... ezzel most tönkre tehettem az akkut? enyhe pezsgés hallatszik belőle, mikor töltöm,de félek sokáig hagyni rajta, mert attól tartok felrobban. fontos lenne a válasz. nem vagyok kezdő,csak gyenge a felszerelés! köszi előre is!
2012. aug. 17. 23:57
 1/2 anonim ***** válasza:
14,4-es töltőfeszültség az oké, de mennyi a töltőáram?
2012. aug. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy tanultuk annó hogy a töltő áram Amperban mindig 10% legyen az aksi kapacitásának. Azaz ha 50 amperórás az aksi akkor a töltőnek max 5 Amperrel szabad tölteni.

Lehet azért pezseg annyira mert egy kicsit túl magas az amper vagy a leadott feszültség.

Amúgy a szerszámgépek zselés akumlátorra vannak kalibrálva. Nem tudom hogy a savashoz hogy viszonyul a töltő.

2012. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!