Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet a jogsi szerzésre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok (lány) és szeretnék jogsit.

már mondtam apámnak, de ő azt mondta, hogy "majd ha lesz saját kocsid" meg hogy "ráérsz még" és hogy "sokba kerül"... tény, hogy nem olcsó, meg hogy nem vagyunk milliomosok, de szerintem ki tudnánk fizetni.

a legtöbb barátomnak már van jogsija vagy most teszi le nekem meg nem szabad, de én is nagyon szeretném.

hogyan vegyem rá apukámat? szerintem anyukámnak nem lenne ellene kifogása, de nem tudom... és lehet hogy még az is baj, hogy a tesómnak sincs jogsija, ő már 25 éves, de ő nem is akar még, csak ha lesz kocsija.

még a gimi alatt (2 év) szeretném letenni.


2012. aug. 20. 10:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Szedd össze rá diákmelóval a pénzt, kb 3 max 4hónap alatt megvan még suli mellett is, aztán dugd az orra alá a papírt hogy írja alá, esetleg ráérsz 18éves korodig is összeszedni, akkor meg nem kell szülői beleegyezés.
2012. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha ők nem akarják neked kifizetni,akkor nem marad más,mint hogy összegyűjtögeted magadnak. Mindamellett szerintem is ráérsz még.

Én érettségire kaptam a jogsit.

2012. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
#2: Én meg a 17. születésnapomon vizsgáztam városiból, igaz saját pénzből. :D
2012. aug. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%

Ha nincs autótok, akkor tényleg nincs értelme, mert ha meg is szerzed a jogositványt, de nem tudsz vezetni, akkor nagyrészét elfelejted.

Ezen kivül a vezetés nem csak annyi, hogy autózol, hanem a kocsi fenntartása, üzemeltetése, biztositása is sokba kerül, és gondolom, arra sincs pénzed. Szóval a szüleidnek nemcsak a jogositvány megszerzése kerülne pénzbe, hanem egy autó is kellene, meg annak a fenntartása is.

Szerintem igaza van a szüleidnek, ha lesz lehetöséged egy autót venni magadnak, akkor érdemes jogositványt is szerezni, elöbb nem.

2012. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Apád nyílván attól fél,hogy még 10 évig tanulsz,és ő fizet majd mindent a kocsira.

Meg lehet érteni az öreget is...XD

2012. aug. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
szerintem is gyűjtsd össze magad, jövőre meglesz, vagy legalább egy részét (felét), ez a ráérsz dolog meg szerintem hülyeség, nemkell ahhoz autóbolondnak lenni, hogy jogsid legyen fiatalon, csomó munkahelyen is elvárás, stb...., plusz később ahogy idősödsz, meg majd dolgozol meg stb, csak több gondod/dolgod lesz annál, ami most van, az ilyen jogsi, nyelvizsga és stb. dolgokat jobb minél hamarabb lerendezni... az hogy a testvérednek nincs, naés? Ha a tesód 40 évesen is otthon lakna, akkora szüleid neked is azt mondanák hogy ráérsz elköltözni 40 éves korodig? Na mind1 tényleg nemvagy elkésve semmivel de szerintem jobb ha elkezdesz gyűjteni rá, és akkor 1-2 éven belül lesz jogsid sok sikert!
2012. aug. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

#4: Ez így nem igaz. nagyon sok melóhoz követelmény a jogsi, egy plusz pont ha van.


Illetve középsuli alatt sokkal könnyebb időt szakítani a tanfolyamra mint később munka vagy főiskola mellett.


Attól hogy van egy jogsid még nem feltétlenül kell hogy vegyél egy autót, meg nem kér enni sem, viszont ha kell akkor megvan, nem kell hónapokat várni.

2012. aug. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Én is 17 éves vagyok, nekem sem adtak rá pénzt. Eladtam a dolgaim közül párat, amit már nem használtam, és meg is lett az a jogsi ára. 10.-én kezdődik a tanfolyamom.

Én is azt mondom hogy szedd össze diákmunkával, vagy esetleg van valamid, amire nincs szükséget és értékesebb, add el.

2012. aug. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem sincs autóm, azt majd suli után, amikor lesz munkám, összespórolom rá a pénzt, és megveszem. A lényeg most hogy meg legyen a jogsim. Ha vezetni akarok, elkérem az egyik családtagtól, mert sokuknak van autója, és szivesen kölcsön is adják.:)
2012. aug. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

Részletre?!

Nálunk az itteni autós iskolánál van ilyen lehetőség. Elmész tescóba árúfeltöltőnek és szép lassan megcsinálod.


Nem lehet, hogy fater attól fél hogy majd elviszed a kocsiját? Az én apám ilyen kocsibusi, állandóan mossa, törölgeti. Én meg olyan vagyok hogy a kocsi van értünk és nem mi a kocsiért. Nem hajtom mint állat, vigyázok rá. De nem is babusgatom.

2012. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!