Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 250-emen egyre nehezebb...

ETZ 250-emen egyre nehezebb váltani. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdett nehézkes lenni a váltás. Az, hogy az üres nehezen lesz meg, az egy dolog. De tegnap már az 1-est is alig tudtam benyomni. Nem dobál ki, csak egyszerűen a váltó kart nehéz lenyomni. Mintha megakadna. Mi lehet a baj? a kuplung rendben van, alapjárat nem túl magas, olaj ami a váltóban van, nem túl öreg váltóolaj.

2012. aug. 21. 20:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Idő közben megtettem a géppel kb 200kilométert. Indulás előtt vettem egy alu alátétet, és azt tettem a rúgós csavar alá. Eredmény: váltó puha, mint a vaj... :) új probléma, hogy az olaj leeresztő csavarnál engedi a finom olajat.... A menet meg van szakítva, erre ötletem, egy alu alátét, és némi teflon szalag. Ha van jobb ötlet, írjátok meg legyetek szivesek. :)
2012. aug. 26. 21:06
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha van gépműhelyes ismerősöd azt 1-2 ezerért megcsinálják szerintem,vagy nagyobb menetet vágnak bele vagy perselyt préselnek bele a megfelelő mérettel.Én nem hiszem el hogy a kis golyóval lenne a probléma mert nekem az a helyén van,és ha belegondolsz ha az akadt volna benne akkor tuti hogy bedarálta volna a rugót.Olajat milyet tettél bele?80w90?Lehet hogy ezek az olajak 2000km-ként megadják magukat....Vagy nemtom...Amúgy lehet az is lehet a probléma okozoja ha elmegy a dúrva kupolung beállítás most jut eszembe :)

meg is nézem ha haza megyek :)

2012. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Úgynevezett John Deere olaj került bele. Ettől jobb minőség nem igen létezik, nagyon jó. Csöndes is vele a gép, és a kuplung is nagyon szuper lett. A rugó vége tényleg viszonylag sértetlen volt, de ahogy a golyó és alátét is bekerült, tényleg jó lett a váltás és az egész. Továbbiakban már csak a folyó olajjal szeretnék majd foglalkozni, mert egyébként tényleg tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Jobb mint mikor vettem, pedig akkor is közel szalon állapotban volt, az előző tulajok óvatosságának hála. :)
2012. aug. 28. 19:34
 14/17 A kérdező kommentje:
a perselyes ötlet pedig tetszik. :) az örök élet lenne.
2012. aug. 28. 19:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem is féltve óvott gépem van :)

28ezer km van benne.Szinte csak imádkozni jártak vele vasárnaponként a templomba :)

Előző tulaj mondta is nekem hogy megcsináltathatnám rá az ot vizsgát,de Én mondtam is neki hogy nem szeretném vitrinbe tenni hanem használni akarom :)

Hogy érted hogy halkabb lett a gép?

Váltás során ?Menet közben mikor rákezd a hangoskodásra akkor?

2012. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
a halkulással arra gondoltam, ahogy a fogaskerekek mozognak, azok hangja tompult valamennyit. Menet közben csak a finom kuplung, és könnyen mozgó váltó ami észrevehető. Amúgy én nem hallok szokatlan zajt melegedés esetén... Szörcsög a légszűrő, etz fütyülés, de hidegen melegen ugyan úgy...
2012. aug. 31. 11:59
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem olyanom van hogy bizonyos fordulat felett meleg időben amolyan élesebb hangja van,akárkit kérdeztem erről mindenki azt mondta hogy nem kell izgulnom mert ez etz ezeknél természetes.Ugyan ezt a hangot lehet hallani amikor mondjuk lassításkor nem húzom neki és amolyan csattogós :) Enyémet még nem hallottam szörcsögni és fütyülni .Fütyülni max akkor fogom hallani ha valaki szórakozásból sípot tesz a kipufogóba :) Mivel hogy ez az első tökéletesen működő ETZ250-nem így Én nem tudom kizűrni azokat a zajokat amik esetleg problémát jelenthetnek mert nem tudom hogy milyen a többi.Jó ha csapágyas vagy egyéb baja lenne azt a hangot azért felismerem.
2012. aug. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!