Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson gond, mi lehet a baj?...

Simson gond, mi lehet a baj? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Most lett felújítva a simson blokkom. (összes csapás, szimerig csere, kuplunk lamellák....) egy rúgásra beindul a motor ezzel nincs is baj, de alapjárat nincs egyáltalán akárhogy állítjuk és az olaj is dől a kipufogó csonknál, de nagyon + nagyon füstöl és elég büdös a füstje.
2012. aug. 27. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Felújítás után egy ideig furcsa szaga van a motoroknak. Gondolom amig kiégnek belőle a belógó tömítések, stb.

A felújítás jól sikerült? Úgy értem, van benne elég kompresszió, a gyújtás felőli főtengely végnél nem szivárog az olaj?

A nagy füstölés, túlzott olajfojással kapcsolatban az a tippem, hogy talán a seb.váltóból szedi az olajat egy rosszul berakott, vagy sérült szimering miatt.

A karburátorban az alapjárati fúvóka nincsen eltömődve? Az simán okozhat bizonytalan alapjáratot. Vagy akár hibás tömítés, ahol fals levegőt szív (igaz, akkor talán nem füstölne annyira).

A szivatódugattyút cserélted? Ha annak elhasználódik a gumitömítése, az is okozhat túlzott fogyasztást, füstölést, alapjárati gondokat....

2012. aug. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerelőnél van, elvileg jól meg kellett volna csinálnia...ott hagytam nála h nézze át, mit rontott el...de valószínűleg az egyik szimeringet rakta bele rosszul és ez lesz a gond. Szivatóba a gumitömítés ki lett cserélve úgyhogy az nem lehet rossz.
2012. aug. 27. 21:11
 3/7 kgpassat ***** válasza:

Mondd meg a szerelőnek, hogy nézze meg a bal oldali főtengely szimeringet, és szükség esetén viton anyagúra cserélje.

Aztán kérdezd meg tőle, hogy mennyi olajat öntött bele, és milyet.

Arra is kiváncsi lennék, milyen olajat kevert a benzinbe, és milyen arányban...

2012. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szerelő biztosan örülni fog, ha tanácsokat adsz neki :-)

A szimeringcsere után úgyis kiderül, hogy kell-e még macerálni...

2012. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egy jó barátom a szerelő, csak még elég fiatal. A blokkba én vettem meg hozzá az olajat valami 80w90 vagy valami hasonló, a boltban azt mondták hogy ilyen kell. a benzint pedig én vittem neki és én is kevertem 50esre, husqvarna keverőolajjal.
2012. aug. 28. 15:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Nah végül jó lett minden. Ahol középen szét lehet húzni a blokkot ott a tömítés rossz volt és átengedte a főtengelyhez az olajat meg farsot szívott...
2012. szept. 1. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szuper!

Jó motorozást!

2012. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!