Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiatal párnak mit ajánlanátok...

Fiatal párnak mit ajánlanátok első autónak 1m alatt?

Figyelt kérdés

Csak a városon belülre, kis fogyasztással, valami tágasabbat, megbízhatót.

Skoda Octavia jó lehet? Vagy más?


2012. szept. 1. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó az Octavia, csak ne kis motorral vegyétek, mert nagyon lomha lesz. Esetleg VW Passat, Opel Vectra. De azt tudni kell hogy itt ha valami beadja a kulcsot a motornál (pl. dízelnél a pd elem, kettőstömegű lendkerék stb...) akkor az drága lesz. Ezzel nem elriasztani akarlak, csak legyél tisztában vele.
2012. szept. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
millió alatt pd- dízelt nem igen lehet kapni vagy az olyan is. Ha maradtok a vw nél vagy vw konszernél (skoda) akkor jó lehet egy jól bevált TDI motor inkább a 110 lovas. De ha rövid távokra kell, akkor bőven elég a benzines is, szerintem. Kicsit többet fogyaszt, de olcsóbban is hozzájutni, és ha nem utaztok sokat, sose jön vissza a különbözet.. Én mindenképpen német vagy japán területen gondolkodnék, ha megbízhatóságról van szó.
2012. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ti ezt komolyan gondoljátok, hogy városon belülre dieselt ajánlotok???

Szerintem meg vegyetek valami kisebb benzinest városi használatra, igaz nem kell vele száguldozni, meg aszfaltot felgyűrni, de egy diesel nem városi használatra való! Hidegen a turbót kinozni, majd nyári melegben, hűtés nélkül leállitani, diesel nem erre való!

2012. szept. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak nagy motort javasoltam, nem dízelt. Egy kis 70 lovas motornak nagyok ezek a kasztnik.
2012. szept. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"De ha rövid távokra kell, akkor bőven elég a benzines is" Mi a kérdés???
2012. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nagy ez a kasztni? Nem viszi el őket A-ból B-be?

Nem kell megmagyarázni, hogy miért kell a nagy motor, de egy kizárólag városi használatra akkor se tudnék mást ajánlani mint egy Octavia 1.6 benzinest vagy hasonló kategóriát. Nincs turbo, nincsenek különösebben érzékeny alkatrészek. De Ti tudjátok, azt vegyétek ami tetszik, ne 14 éves analfabéták befolyásolják az autóvásárlásotok végső döntését! Sok sikert!

2012. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úgy kell érteni ahogy írtam. Egy több mint 1200 kilós autót egy kis 70 lóerős motor szerinted milyen dinamikusan tud mozgatni? Amit te javasolsz 1.6 az már jó. 102 lóerő már viszi szépen.
2012. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nekik nem az a lényeg, mint pl nekem, hogy 1400km-t tudjak a lehető leggyorsabban, és kényelmesebben utazni egy huzamban oda, majd vissza és ezt minden héten, hanem nekik városon belüli használatra kell, ott meg szinte teljesen mindegy, hogy milyen erős a motor, mert lámpától lámpáig tök mindegy, hogy 70lóerős-e az autó ami azt az 1200kg-mot mozgatja:)
2012. szept. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!