Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rallyzni szeretnék. Milyen...

Rallyzni szeretnék. Milyen sulit kell hozzá végezni? Valami OKJ-s képzés? És mennyit keresnek? (Külföldön is itthon is)

Figyelt kérdés
Egyenlőre még nem döntöttem el, hogy navigálnék vagy inkább vezetnék szívesebben :D
2012. szept. 6. 19:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Semmilyen sulit nem kell hozzá elvégezni. Kell hozzá úgy 5-6 millió forint kezdőtőke, és csak akkor jön vissza a pénz, ha nagyon tehetséges vagy, és egy szponzor oldalba támogat. Ugye kell versenygépkönyves autó, versenyzői licenc, meg még egy jó pár dolog.


Versenyenként még számolhatsz úgy 500.000-800.000 ft-ot is. (biztosítás, nevezési díj, stb stb)

2012. szept. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
a leges legalja is ott kezdődik hogy 500 ezer ft egy épkéz láb becsövezett, felkészített A-s Lada, de lehet kevset mondtam, ebben nincsenek benne a tartalék alkatrészek, féltengelyek, gumik, nincs benne az üzemanyag, a versenyre az eljutás, a nevezési díj, stb stb. marha drága dolog, szerinted miértnem rallyzik minden falusi sufnituning 2-es golfos gyerek... mennyit fizetnek érte, jó vicc :D elszántság kell hozzá ha nincs a az öledbe pottyant nagy pénz... persze ha nem vagy tehetséges akkor mindne hiába... de vannak versenyző iskolák, ott kipróbálhatod magad, igaz rally-s suliról nemtudo, de hungaro/ euroringen van pályaautózás "suli", ahol ha kipróbálod magad kiderül illetve megmondják érdemes-e ezzel foglalkoznod, hiába az nem rally, de hasonló autósport, persze ezis valami 200 ezer ft ha jól tudom....
2012. szept. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
de a legolcsóbb módja talán az, ha elkezdesz eljárni gokartozni, és ha mindig feljődsz a köridőkben, és megközelíted az ottani csúcsokat, illetve elérd mondjuk az ott dolgózó, vagy tulaj idejét, aki már 126 ezerszer végigment azon a pályán (persze ha nem béna), akkor az nem rossz, de a végén úgyis neked kell majd bele invesztálnod először, ha mégis elég tehetséges vagy akkor találhatsz szponzort, de amatőr szinten csak a költségeid részét fogja fedezni, pl. ha találsz vkit aki gumival szponzorál, vagy 1-1- felfestésért fizet valamennyit, már szerencsés vagy...
2012. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem lány vagyok, hanem fiú..
2012. szept. 7. 18:42
 15/18 anonim ***** válasza:

"500 ezer ft egy épkéz láb becsövezett, felkészített A-s Lada"


A homológ ruházat, és a homológ biztonsági cuccok sem jönnének ki ennyiből. A legolcsóbb OMP-s homológ overáll 75.000-nél kezdődik, ebből ugye kell kettő. Egy homológ OMP ülés 100.000, ebből szintén kell kettő. Egy alap homológ sisak 50.000-nél kezdődik, ebből szintén kettő kell. Egy alap több pontos biztonsági öv 20.000, ebből is kettő kell. Hopp, máris 490.000-nél tartunk. Ezek az árak az OMP cuccokra vonatkoznak, szerintem barom jó ár/érték arányú cuccok.


Tény hogy az A kategóriában elég sok mindent elengednek biztonsági szempontból, hivatalosan ennek a fele is elég lenne ha nem kevesebb, de akkor is érdemes rákölteni, mert ezektől a cuccoktól az életed is függhet. Sokszor látom hogy valamikor a pilóta és a navigátor is pólóban vannak, ha meg egyszer felborul az autó és kigyullad, akkor egy életre megnyomorodhat, mert sajnálta a fejenkénti 50.000 ft-ot rendes overálra.

2012. szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az autószerelést pedig hobbi szinten mindenképp szeretném űzni :) de mondjuk inkább régebbi autókat :) azokat valahogy jobban kedvelem
2012. szept. 7. 19:15
 17/18 anonim ***** válasza:
igen azért írtam, hogy lehet keveset mondtam, de akkor ezek szerint nem tévedtem sokat, bocs nem vagyok naprakész raly-ban, de lényeg hogy drága, az egyszer biztos :D
2012. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nem fog szerintem visszajönni az a pénz amit belefektetsz egy rallysautóba esetleg ha közönségkedvenc vagy akkor lehet h jön egy jó szponzor
2013. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!