Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fejegység beszerelés?

Fejegység beszerelés?

Figyelt kérdés

Üdv!


Épp most vettem egy új fejegységet, ISO csatlakozós... viszont a kocsiban természetesen nincs ilyen csatlakozó, csak drótok vannak amik közvetlenül a régi fejegységbe mennek. Illetve, az antenna csatlakozó is teljesen más... Ezt így már meg se próbálom beszerelni, így hát szeretném megkérdezni kb mennyibe fog kerülni a beszereleltetés? Előkészített helyre 1-2 ezer forint, viszont itt nem csak két csatlakozó összedugásáról van szó :)


Előre is köszönöm!



#autóhifi #fejegység beszerelés
2012. szept. 12. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
1-2 ezerből nem fogod megúszni! Szerintem tegyél elé egy tízest!
2012. szept. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg azokat a kábeleket amik a régi fejegységbe mennek, biztosan lesz ott csatlakozó, csak talán nem láttad, kicsit beljebb. És onnantól már lehet venni átalakítót ami iso csatissá alakítja. Nincs olyan fejegység amibe csak bemegy a kábel, és nincs elötte vhol csati! Antenna csatlakozó meg két féle van, és mindkettő átalakítható egy kis adapterrel.
2012. szept. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jártam ugyanígy, kihúztam egy régi Fiesta halott rádióját: ott a kínai fejegység vezetékei 10 centi hosszúak voltak, utána voltak rátekergetve a gyári vezetékre, aztán szigetelőszalag..


Kiválogattam hogy mi micsoda, a kapcsolt és az állandó áram vezetékét betekertem szig.szalaggal, elautóztam a helyi hifiüzletbe - a srác fél óra alatt rakott rá ISO csatit, kifizettem 3500 HUF-ot (csatlakozó + munkadíj) és kész. Ehhez neked még jön az antenna, de ha sokat szórakozik vele, akkor is egy óra alatt meg kell lennie - 6-7 ezer forintban megáll talán, de erősen függ az óradíjtól, a helyi srác pl. 4e-rel számolja a saját óráit.

2012. szept. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem!


Igen beljebb elég becsületes köteg van de nem tudtam kijjebb húzni, és nem mertem nagyon erősen. Remélem nem megy 10 főlé a dolog, mert az elég érzékenyen fog érinteni.

2012. szept. 12. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Szinte minden típushoz lehet kapni autó-ISO csatlakozót. Szintén minden (kínai ótvarhoz lehet hogy nem) típushoz lehet kapni rádió-ISO csatlakozót. Össze kell párosítani. Ford Focus 1-hez pl 2500-3000-ből hoztam ki (Kenwood fejegység). Ha az autóban eleve le van vágva, akkor viszont kéne egy bekötési rajzot szerezni hozzá, hogy melyik szín micsoda, és úgy bekötni a fejegységbe sorkapoccsal (csokival).
2012. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A mostani rádióra rá van ragasztva hogy melyik szín micsoda... egyébként egy 2003-as astra g-ről beszélünk. Meglátjuk, ez már nekem magas majd a szerelők megoldják. :)
2012. szept. 12. 20:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 12. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!