Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ismer valaki jó autóvillamossá...

Ismer valaki jó autóvillamossági szerelőt aki ügyesen be tudná szerelni az alábbi dolgokat?

Figyelt kérdés

Én is megcsinálnám, csak annyira nem értek hozzá és mégse akarom hogy valami nagyobb baj legyen, inkább profira bíznám.


Egyébként az alábbi munkákról lenne szó:


Lámpakapcsoló átkötése úgy h ne függjön semmitől a felkapcsolhatósága (pl gyujtáskapcsoló), ködlámpa rákötése a távolsági kapcsolójára 1 plusz kapcsolóval h leválasztható legyen és emellett fordított irányban sose működjön (azaz, távolságival együtt égjen a ködlámpa, de a ködlámpával ne égjen a távolsági).


A szellőztető ventillátorokhoz egy időzítő beépítése h amikor lenyomok 1 gombot onnantól kezdve 2-es fokozaton működjenek x ideig.


Ezek nem olyan nagy munkák, de azért csak kell hozzá tudni h honnan lehet levenni a tápot, milyen relé, dióda kell hozzá, milyen vastag vezetékek kellenek, stb.. ne legyen se tűz se semmilyen furcsa jelenségek a berendezések működésében.


2012. szept. 12. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem nehéz meló. Egyedül a szellőztető ventilátorhoz kéne külön kapcsolást építeni. Kár hogy még csak most tanulom a szakmát...
2012. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A ködlámpa nem éghet együtt a távolsági fényszóróval, műszakin megbukik!
2012. szept. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Műszakin nem veszik észre mert egy rejtett kapcsolóval szétválasztható lenne a dolog.

Az időzítőre egy előre megvásárolt áramkört terveztem, de ha megépíthető biztonságosan akkor az is elfogadható számomra.


Még annyi érdekelne hogy ez elvégezhető -e 6-7 óra alatt amig én dolgozok mert több időre nem nagyon tudom nélkülözni a kocsit és gondolom többször megbontani nem érné meg? Leginkább pesti műhely lenne jó, vagy ha vki nagyon ért hozzá akkor hétvégén a garázsba :)

2012. szept. 12. 21:22
 4/12 anonim ***** válasza:
A távolságis dolognak nem sok értelme van, a világítást nagyon egyszerű megoldani, akár a biztosíték tábla mögött is át tudod kötni, a késleltetős dolgot járó motornál vagy álló helyzetben szeretnéd megcsinálni? Az sem nagy ördöngösség amúgy. Hova valósi vagy?
2012. szept. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok most olvastam a válaszodat. Van egy műhely Csepelen, ott időpont egyeztetés után nekem ennél több dolgot megcsináltak néhány óra alatt. Ilyen egyszerűbb dolgokat én magamnak csinálnék meg, de ha gondolod tudok adni privátban telefonszámot hozzájuk, velem nagyon korrektek voltak, és a többi műhelyhez képest nevetséges összeget kértek el.
2012. szept. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ha nem nagy fáradtság átküldhetnéd , köszi :)


a ventillátoros álló helyzetben kellene, h ha megállok vhol és lezárom a kocsit még keringesse a levegőt egy darabig.

nagyon sok értelme tényleg nincs a távolságis dolognak de mégis kicsit több fényt ad és jobban is néz ki ha pl vkire villantok..

2012. szept. 12. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Ködlámpát felejtsd el szerintem, egyrészt műszakin megbukik, másrészt meg benne van a nevében, KÖDlámpa, arra van hogy ha köd van észrevegyenek, meg lássál is valamit.


Normál időben kib*szottul vakít, ugyanis fókuszált fényt ad, egyenes irányban, amellett hogy zavaró még balesetveszéyles is, a rendőrök száraz f*sszal fognak érte megk*rni.

Meg én is ha szembejösz, mert rohadtul utálom, tapló bunkó prosztó dolog.


Ha több fényt akarsz vegyél növelt fényerejű izzókat, vagy pucold ki/foncsoroztasd újra a lámpatesteket.


A szellőztető ventillátorok időzítése megint nettó hülyeség, nem húz be annyi levegőt aminek érezhető hatása lenne, ha benne ülsz akkor meg 1mozdulat átpöccinteni, ha meg leállítod csak lehúzza az akksit. Pláne ha esetleg elszarja magát az időzítő, ha egész éjjel megy akkor reggel tologathatod a gépet.


Hogy ne csak off legyen: a lámpakapcsolóhoz a gyújtáskapcsolóról kell/lehet levenni a tápot egy bizti közbeiktatásával, pontos típust nem írtál úgyhogy rosseb tudja honnan.

2012. szept. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A ködlámpát éppen azért akarom rákötni a távolságira h ne kelljen folyamatosan égetni, hanem csak a távolságival égjen amikor nem zavar senkit !
2012. szept. 12. 23:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem sokat vezettél ködben, de: pontosan akkor zavar, és főleg téged a látásban amikor a "hosszú fény" fel van kapcsolva! Olyan, mintha egy fal volna előtted!
2012. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mr. flash Nekünk azt mondta az egyik tanár, hogy az ilyen emberekből lehet megélni. Nem számít hogy mekkora marhaságot kell megcsinálni, mi csak csináljuk meg. :D
2012. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!