Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jogosítvány megszerzés...

Mi a jogosítvány megszerzés folyamata?

Figyelt kérdés
először hova kell menni,mit kell csinálni,és mennyibe fájna mindez
2012. szept. 15. 10:36
 1/8 anonim válasza:
először kresz oktatás, utána rutin, utána forgalom és valamelyik kettő között egy elsősegély(lehet a kresz és a rutin között vagy a forgalmi után).Ez egy M kategóriás jogsi menete.Egy B-s jogsi is valahogy így nézhet ki.Az ár az iskolától függ.
2012. szept. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először célszerű orvosi alkalmassági vizsgára elmenni.

5-6 ezer Ft körül lesz ez neked. Ad az orvos egy számlát 3 példányost. Azt őrízd meg gondosan.

Utána bemész egy számodra szimpatikus autósiskolába.

Gondolom B jogosítványt szeretnél autóra.

Összegyűltök első alkalommal az iskolába vagy 8-10-en és leegyeztetitek a foglalkozások időpontját.

aszt hiszem 20 foglalkozásra kell elmenni.

Első körbe kifizeted az elméleti és a vizsga díjat.

ez olyan 25-30 ezer Ft lesz.

Ha bux akkor mindíg új időpontot kell kérni és újra be kell fizetni a vizsga díjat. 4-5 ezer egy vizsga.

Van egy könnyebb műszaki vizsga is hogy azért érts egy kicsit az autó működéséhez.

És van egy elsősegély vizsga is, ez mind 5 ezer Ft körül van. Általában kresz oktatás alatt ezekre is felkészítenek.

Ha ez mind megvan és sikeres vizsgát tettél utána ülhetsz kocsiba.

Nos ez a drágább része mert 30 órát le kell vezetned és 5-6 ezer Ft körül van 1 óra díja. El lehet aprózni de 1 évnél tovább nem húzhatod el mert nem csak hogy kijössz a (gyakorlatból) hanem egy év után elévül a kresz vizsgád ha nem fejezed be addig a tanfolyamot.

A forgalmi vizsga is drágább. Nem akarok hazudni valami 7 vagy 11 ezer között van egy forgalmi vizsga.

Pár bukás beleesik néha az nemszégyen..

Utána ha levizsgáztál mindenből kapsz egy papírt a közlekedésfelügyelettől. Apropó minden vizsgád ott lesz nem az autósiskolába. Ott csak felkészítenek meg a cuccot adják hozzá.

Szóval ha levizsgáztál bemész a helyi hivatalba ahol a személyit csinálják leadod a közlekedésfelügyelettől kapott papírjaidat plusz orvosi igazolás miegymás és lefotóznak és 4700Ft kifizetése után a postás hozza a jogsidat.

Mennyibe van mos egy jogsi..??

Hát 150 ezer Ft alatt nem jössz ki hiába van bármilyen akció. Persze minden pótóra és bukás plusz költség.

Nekem 2006-ban 130ezerbe jött ki 1x buktam.

2012. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy óra vezetés díja olyan 2000-3000Ft

Hülyeséget írtam bocs. Teherautóra volt nekem 6000-7000Ft..

Sorry.. Benéztem régen volt na.. :) Amúgy nagyából egy árba mozognak az autósiskola tarifái a vizsgadíjjak meg mindenütt ugyanannyi.

2012. szept. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. szept. 15. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:

2012-ben:


1. Elmész az autósiskolába (Ajánlom a Csigavért)

ajánlanak pár időpontot és lehetőséget a kresztanfolyamra ez mondjuk 20-25ezer kb.


2. Tanfolyam alatt, vizsgaidőpontot kérsz, vagy a vizsgafelügyeletnél (mondjuk Petzvál utca) vagy az iskolánál. Ez kb 4500 ft. A csigánál a tanfolyam alatt jön az orvos is, az asszem 9.000 Ft (mindenhol) de lehet már olcsóbb...


Elmész a vizsgára viszed az igazolványaidat és a tudásodat ás levizsgázol. Számítógépes megoldás van szóval nem túl nehéz. Ha nem sikerül, befizeted ugyanott a következő vizsgadíjat és elmész újra.


3. Kész a Kresz, elmész az autós iskolába és kérsz egy oktatót. (Mondjuk Örkényi Rezsőt, Igaz Mónikát) akiknek elég jó az első sikeres vizsga arányuk. Ne autót válassz hanem oktatót, mert az tanít az autó csak eszköz.


4. Elkezded a vezetést, közben kérj időpontot az elsősegély tanfolyamra (kb 13.000). Ez egy napos cucc. Majd időpontot kérsz (a tanfolyamon elmondják hogyan) elsősegély vizsgára (4.000 Ft).


Vezetsz amennyit kell. Kötelező a 30 óra (ez általában 30x45 perc és egy alkalom dupla óra) de lehet hogy 130 lesz, ez tudásodtól függ. 30 óráig 1300 Ft/óra (Csak a Csigánál ilyen olcsó) a pótóra 2000 Ft (máshol az alap óra 2500) szóval így is jól jársz.


5. Ha jónak érzi a tudásodat az oktató akkor bejelent vizsgára (11.000) ami a bejelentéstől kb 3 hét múlva lesz. Majd levizsgázol.


6. Sikeres vizsga után 3 munkanappal elmész a felügyelethez a vizsgaigazolásért, amivel az okmányirdába mész 4ezer forinttal... majd vársz hogy kiküldjék az enedélyedet. Addig NEM vezethetsz,


Hát ennyi :)

2012. szept. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) amúgy az az orvosi vizsgálat miből áll?
2012. szept. 19. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
5 perces vizsgálat. Kitöltesz egy lapot hogy van-e allergiád, szemüveged, stbi... majd meg is vizsgálják, nekem egy ilyen képet mutattak hogy látom-e benne a számokat, és hányast? Meg kérdezősködnek, kifizeted a zsét és kész. Itt dől el hogy szemüveggel vagy anélkül vezetsz, stbi.
2012. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2012. szept. 20. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!