Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van Magyarországon...

Atilis kérdése:

Miért van Magyarországon ilyen fajta gyűlölet, és lenézés a Suzukisokkal szemben?

Figyelt kérdés
Mintha valami ősi bűnt hordoznának azok az emberek, akik Suzukiba ülnek be. Szerintetek külföldön is így vélekednek erről? Mit követhettek el a Suzukisok, amiért ennyire lenézik őket?

2012. okt. 6. 11:44
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok érintett része azért nézi le a Suzukit és márka kedvelőit, mert gőgös és ostoba. Nézd meg, hányan járnak bazi nagy terepjárókkal! Na persze csakis azért, mert hosszú utakra járnak, meg nagycsaládosok, meg kő gazdagok és persze olyan helyen laknak, ami csak ilyen autókkal megközelíthető... ;)na persze... Sokan csak presztízsből vesznek ilyen autót, ami valójában sosem lesz az övék, mert elviszi a bank idő előtt. Magyarországon mindenki minimum eggyel nagyobb lábon él, mint amit megengedhet magának. Az az ember, aki Suzukit vásárol, ésszerűen gondolkodik. Törekszik a gazdaságos fenntartásra, a biztonságra, és szeretne eljutni A-ból B-be. A prémium kategóriás autók tulajdonosainak a fele pedig azért mászik bele az élete árán is ilyen pénztemetők vásárlásába, mert azt hiszi, hogy ettől majd lesz valaki. Ezek az emberek jobbára valami hiányosságot kompenzálnak. Ez a cifra nyomorúság. Van, aki a saját tömblakásában lakik, a saját tulajdonú Suzukija áll a ház előtt és van, aki egy -még 20 évig fizetendő devizahiteles- házban él, a ház előtt egy még 10 évig a bank tulajdonában levő prémiumkocsival, miközben a havi villanyszámla kifizetése is gondot okoz. A magam részéről inkább tartozzak életem végéig az előző kategóriába, mint az utóbbiba. De így legalább nyugodtan alszom.
2012. dec. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 Balta apó ***** válasza:
32%

A Suzukisok ezért a válaszért biztos le fognak pontozni... De legyetek szívesek, mielőtt lepontoznátok, ízlelgessétek egy kicsit, amit írok és számoljatok el 10-ig :)


Nemrég vezettem egy ismerősöm 2008-as Swiftjét egy kb. 150 km-es úton. A kormány baromi vékony és rossz érintésű. Az ülés szintén kemény és szögletes (sztem szögletes üleppel szálltam ki a kocsiból az utazás végén). A pedálokat nehéz lenyomni, azok is "kemények". A motor teljesítménye városi autózáshoz elég, de városon kívül már kissé kelletlen. A csomagtere és a hátsó ülése nagyon szűkös. Jó tulajdonsága a váltó (na, az előtt tényleg le a kalappal) és a fordulékonysága, könnyű kormányozhatósága. Ha az ismerősöm kb. 1,5 millióért vette volna ezt a kocsit, akkor vállbaveregetném, hogy milyen jó üzletet csinált, na de a 1,5 milliónak a dupláját fizette ki ezért a kocsiért...


Hasonló kategóriájú kocsikból vezettem már Fabiát (2003), Polót (2004) és Punto Classicot (2006). A váltót leszámítva mindegyik sokkal minőségibb érzetű. Egy Puntóból 150 km után is frissen száll ki az ember, és nem fáj a lábfeje a kemény pedáloktól.


Sokan azért ragaszkodnak a Suzukihoz, mert az a köztudat szerint megbízható. Jelentem, a fent említett Punto, ami az én jelenlegi autóm, egy éve van meg, de még csak kopóalkatrészeket kellett rajta cserélni. Az út mellett nem hagyott soha, a régi olasz autókra jellemző váratlan meghibásodása nem volt. Tehát ma már nem biztos, hogy csak Suzukit vehet az, aki megbízható autóra vágyik.


Summa: szerintem azért nézik le sokan a Suzukisokat, mert amennyi pénzért megvették a kocsijukat, azért lehet komfortosabbat, erősebbet, tágasabbat is venni.


Egyébként egyszer én is szeretnék Suzukit, de nem Swiftet vagy Splasht, hanem egy Jimnyt :)

2013. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:
61%
Ez érdekes mert apukámnak 10 éve van suzukia és érdekes egy karcolás sincs rajta és elég sokat ment vele nem az a baj hogy törik mert melyik nem vezetni kell tudni és akkor mind1 hogy milyen kocsival mész de olyan mint a fila táska lekell nézni az embert mert nincs mondjuk pénze másra na ez az undorító mindig mással foglalkozni, ez nagyon szánalmas én például nem hordok converse cipőt mert szar és kényelmetlen inkább veszek egy nike vagy valami olyan cipőt ami kényelmes de divatból nem fogok öltözködni és aki emiatt a másik lenézi az eléggé gyerek még.
2013. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kretének mindig lesznek. Az Sx4-ünkbe is belekötöttek a kedves osztálytársaim ennek 10 éve, olyan 13 lehettem, hogy milyen szar, egy-két pofonnal is gazdagodtak azok a kretének. xD Egyébként én sem érzem lenézve magamat, minap egy Mercist előztem, oda se lépett neki. Sajnos ez az össznépi utálkozás mindig meglesz a magyarban, ha fradi drukker vagy azért, ha ateista vagy, azért néznek le, ezért is csinálhat velünk Orbán Viktor, amit akar. :)
2016. aug. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!