Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volt már motoros baleseted?

Volt már motoros baleseted?

Figyelt kérdés
Most készülök venni egy használt 125 cm3-es motort, de apa folyamatosan azzal idegesít, hogy ez nem lányoknak való, meg veszélyes. Jó tudom, van benne valami, de szerintem ha betartom a szabályokat és nem száguldozok ész nélkül, nagy bajom nem lehet. Amúgy meg autóbalesetben is meg lehet halni és egy motoros balesetet is túl lehet élni horzsolásokkal.
2012. okt. 8. 11:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Saját hibámból felakadtam egy kilóméterkőre :D egy simsonnal.

Háromdarabra tört a kulccsontom, amikor átbucskáztam a motoron pedig alig mentem 30 km/h-val.

Nagy motorral még nem volt balesetem, pedig elég régen van jogosítványom és elég erős motorokat vezettem eddig ( 100 LE felett ). Jobban belegondolbva még neccess esetem sem volt. A Hringen történt elcsúszásokat nem számolom balesetbnek :D. Közúton nyugisan vezetek.

A motor veszélyes üzem. Ha félsz ne vezess, ha vakmerő vagy akkor se vezess :D

2012. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
"ha vakmerő vagy akkor se vezess :D" - nahát, az ismerőseim felét leparancsolnád a kétkerekűikről... :D
2012. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Estem, de nem mondanám balesetnek: Egyszer olyan elsőbbségem volt, hogy brutális, de egy anyuka egy kölöktankkal (7 személyes egyterűvel) úgy kijött elém mint a sicc... Ugye 50 köbcentin nyomom, de olyan 80 körül utazom... Na, és ez úgy városhatáron volt, tehát már lassultam, és kb 70-nél blokkoltam, és csúszás közben még nem is estem, hanem amikor már majdnem nekimentem volt lélekjelenlétem, és kiengedtem a féket, és a motor pont ferdén állt... (Ugye, ha átlósan vagyok az útra kiengedem a féket újra lesz némi tapadás) Az kilőtt az árokba, énmeg a földön csúsztam picit.


De nem lett semmi bajom, volt rajtam egy keménycipő (valami betét is volt benne), egy vastag farmer (nem ilyen plázaszar, mert 5-10 méter földöncsúszástól nem szakadt ki) egy protektoros kabát, kesztyű, és bukó. A fejem le se ért, és horzsolásmentesen megúsztam.


Az autós észre se vette szerintem mert eldöcögött a 30-as tempójával...



Meg volt egy bénázásom, elősször ültem enduron, egy Yamaha DT 80-ason, és a földúton a porban fékezésnél úgy kicsúsztam, ahogy illik, még nem gyógyult be a seb, ahol megégetett a kipu. (Nem bírtam leszedni magamról.)


Bár én még kezdő vagyok, idén kezdtem a motorozást, de azt tudom mondani, hogy ha nem forgalmas az tucátok próbálj élesen kanyarodni (visszafordulni padkától padkáig), meg egy két ilyen. Elindulni nagy erővel (pl padkához rakod az elsőt, és vidd fel rajta.)


Vagyis én ezt csinálgattam, de azért, mert nem volt jogsim, de mocim már igen, és az utcába kellett küzdenem, ígyhát ilyen kis technikákat próbáltam elsajátítani.:) Meg vannak itt furcsaságok is... (pölö a motoron az első kerék is csúszhat, nem csak fejreállni lehet, és ez elég meglepő tud lenni.)


Nem tudom milyen mocit akarsz, ha nem egy folytásmentes 125-ös NSR, akkor nem adnak nagy veszedelmet a kezeid közé.


Arra figyelj, hogy nem mindig veszik észre a motorost, főleg tavasszal legyél észnél.


Széles utat! 14/F

2012. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!