Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásárlás használtautó keresked...

Vásárlás használtautó kereskedésben?!

Figyelt kérdés

nagyon nem ajánljátok, hogy itt vásároljon autót az ember?! milyen buktákra számíthatok? felülárazás, km óra visszatekerés? abba belemennek, hogy elmenjünk a kocsival átvizsgálni egy ismerős autószerelőhöz?

tapasztalatokat, jótanácsokat is írhattok!

(olyat ne, hogy magánszemélytől vegyek, elsősorban én is azt preferálom, köszi)

ha arra kerülne sor Budapesten melyik ajánlott/nem?!

köszi F24



2012. nov. 4. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mennek bele, hogy ismerős szerelő megnézze, akkor ott kampec. Diesel-es kocsinál érdemes hidegben tesztelni az indulását.

Én még 6 éve voltam egy kereskedőnél, egy kisautót akartam kipróbálni, kb 1 órán át szórakoztak vele, mert nem indult.


Alkudhatsz is, ha túl drágának találsz egy kiszemelt autót, persze csak módjával.

2012. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

10 éve vettem a Nagykőrösi úton egy kereskedésből autót. Semmi gondom nem volt vele (Svájcból hozták be), 148000-nél szétszakadt a GYÁRI vezérműszíj, de ez az én hülyeségem volt!

4 éve vettem magánszemélytől autót, azóta kihullott az összes gitt a sárvédőkből, amit belegányoltak, konkrétan olyan most mint a szita! No és kiderült, hogy rommá is volt törve az autó! (Amit az eladó "elfelejtett" közölni)


Ilyenkor mi van?


Amúgy se hiszem, hogy ezek a kereskedések áldoznának ezreket egy óravisszatekerésre!

Mi az a felülárazás? Ha drágállod, nem veszed meg! Alkudni se tilos.

2012. nov. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
úgy értettem a felülárazást, hogy például minap láttam egy hirdetést neten x forintért, kereskedésben pedig x+120e volt ugyanaz az autó
2012. nov. 4. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
De a kereskedésben x+120 ezerért névre írva kapod meg, és nem állsz sorba eredetvizsgára, és az ocsmányirodában.
2012. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

"Amúgy se hiszem, hogy ezek a kereskedések áldoznának ezreket egy óravisszatekerésre!"


Ez pont olyan, mint ha azt mondtad volna, hogy egy kereskedőnek nem érdeke, hogy minél hamarabb, minél több kocsit adjon el.

hahaha

2012. nov. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 5/5


Ugye még nem adtál el autót kereskedésben?

Akkor elárulok egy nagy titkot: az autók nagy része nem a kereskedésé, hanem bizományos értékesítésre van beadva! A kereskedőnek szinte mindegy, hogy az eladótól napidíjat szed be, vagy részesedést, a pénze ígyis-úgyis megvan!


Az se utolsó dolog, hogy mivel nem az övé az autó, így nem is nyúlhat hozzá azon kívül, hogy lemossa!

2012. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Ugye még nem adtál el autót kereskedésben?

Akkor elárulok egy nagy titkot: az autók nagy része nem a kereskedésé, hanem bizományos értékesítésre van beadva! A kereskedőnek szinte mindegy, hogy az eladótól napidíjat szed be, vagy részesedést, a pénze ígyis-úgyis megvan!


Az se utolsó dolog, hogy mivel nem az övé az autó, így nem is nyúlhat hozzá azon kívül, hogy lemossa!"



Nagy meglepetést fogok okozni. képzeld, adtad már el kocsit kereskedésben. Na erre varrjál gombot.

Nagy titkot nem árultál el azzal hogy nem a kereskedés tulajdonában van a legtöbb kocsi. Hülye lenne arra az 1-6 hónapra a nevére íratni, ha eladja.

Logikus szerintem.

És most én árulok el neked egy nagy okosságot! A kereskedések nagy része arra vannak szakosodva, hogy több százezret lefutott külföldi viszonylag nem lelakott gépeket behoznak, visszapörgetik 100 akárhány ezerre, kicserélik a belső műanyag alkatrészeket amiből következtetni lehetne a futására. És jön a szokásos rizsa, hogy ilyen, meg olyan jó, keveset futott...

És mindezt nem egy ember csinálja, arra az esetre ha esetleg bukta van, ne a kereskedés tulaja vigye el a balhét, (csalás) hanem aki behozta, effektív a kereskedés tulajának embere.

És szerinted ha a regisztrációs adót is ilyen mértékben csökkentették, a kereskedő nem használja ki az alkalmat, mikor meg van hozzá a telephelye, szerviz- bontott alkatrészháttere? (egy 20 milliós kocsira nevetséges néhány százezer a reg.adó.)


És a másik, hogy ha én a kocsimat becserélem nála, akkor az már az ő tulajdonát képezi attól függetlenül, hogy a forgalmiban kinek a neve van. ("nem is nyúlhat hozzá azon kívül, hogy lemossa")


Szóval.A hozzászólásodból ítélve, vagy nagyon fiatal lehetsz ebből kifolyólag naiv, vagy egy rafinált ködösítő kereskedő, esetleg egy rokona.

2012. nov. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!