Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak? Tekerjem...

Mit csináljak? Tekerjem vissza az órákat?

Figyelt kérdés

Új autó vásárlása miatt eladnám a két kocsimat, csak az a gondom, hogy Magyar gyomor számára megemészthetetlen kilométert futottak így félek nem venné meg őket senki.


Lenne egy 1995-ös Audi A6 2.5 TDI-m. 15 éve nálam van. Rendszeresen karbantartott, csak márkaszervizben javított. 980 ezer kilométerrel! A korát és a kilométer futást messze meghazudtoló állapotban van. Törésmentes! A világból kimegy...


A másik pedig egy 2005-ös Audi A6 3.0 TDI Quattro Tiptronic S-Line.

Újan vettem, Stuttgartban az Audi Zentrum-ban. Az akkor rendelhető összes extrával felszerelt. Rendszeresen karbantartott. Végig vezetett szervizkönyv. 90%-ban a Porsche Budánál szervizelt, 10%-ban német márkaszervizekben. Makulátlan állapotban van 480 ezer kilométerrel.


Szóval azért látszik, hogy nem két bontószökevényről van szó.


Mi tévő legyek? Tekertessem vissza az órákat? Ebben az esetben ugye az újabb Audi esetén bukta a szervizkönyv, de azt viszont a hajamra kenhetem ha ennyi kilométerrel nem veszi meg senki. Már 200 ezernél sóhajtoznak a vevők. A régi Audit meg kizárt, hogy eltudjam adni 980 ezer kilométerrel.

Ti mit csinálnátok? Visszatekernétek vagy várnátok a csodát?



2012. dec. 1. 22:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Hát a franc se tudja:)


Az üzemanyagot max mennyiségben tudom és úgyis csak megbecsülve.

Ezek előtt volt még 1991-es 1.9 TDI Passat-om. Azzal mentem olyan 150 ezret. A '95-ös Audival olyan 850 ezret. Az újabb Audival meg 480 ezret. Ez összesen majdnem másfél millió kilométer. 7 literes átlagfogyasztással számolva ez 105 ezer liter gázolaj:) Mai áron ez 45 millió forint környékén lenne. De ugye '92-'93 környékén 40 pár forint volt literje, ha jól emlékszek. Szóval nem tudom pontosan...


A szervizköltségeket sem tudom pontosan. Bár ezt megtudnám mondani. Az összes szerviz számla megvan, de nincs kedvem előszedni őket és összeszámolni:) Egy 20 milliót biztosan. Eleve ha csak az olajcseréket nézzük amiből voltam már legalább 150 alkalommal már akkor milliós összegnél tartunk.

2012. dec. 2. 12:27
 12/21 anonim ***** válasza:

Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy az Audi sokkal több kedvezményt adna neked egy új A6-osból, mint amennyiért ezt el tudnád adni - akár akkor is ha visszatekered 200,000-re az óráját...


Egy ilyen kocsinak olyan reklámértéke van, hogy csak na. Az Audinak gyk. semmibe nem kerül egy új autójuk árából adni neked 2-3M forint kedvezményt, ezt a kocsit meg lefényképeznék, lenne róla egy pofás újságcikk valahol (aztán bezúznák).


Szerintem tuti megérné!

2012. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
44%

Mivel foglalkozol, hogy ennyit kell autóznod? :)


Egyébként tekerd vissza a francba. Mivel magánszemély vagy, így nem vagy büntethető, csak ha kereskedő lennél. Kár, hogy márkaszervizbe hordtad, mert így visszakövethető a dolog, bár mondom: magánszemélynél nem para.


Az öreget úgy 230-ra, és a sok hülye még el is hiszi, az újat meg 130-ra...ugyanis minden visszatekertben annyi van. Teljesen mindegy, hogy 200-ról vagy 5-ről.

Ha előadod, hogy te vetted újan, de kiloptak az autóból mindent, azt is el fogják hinni. A használtautó vásárlónak az első tulaj az atyaúristen! Az első tulajnak elhiszik, hogy a szarrá tört fél millió km-es autó törésmentes, és 80 van benne, a kereskedőnek meg a végig vezetett szervizkönyves leinformált, állapotfelmért, stb. stb. autónál is kételkednek.

2012. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Le a kalappal a kocsid előtt. Nemrég olvastam egy 4. Golfról a Totalcaron amibe 998OOO km volt é sinte úgy nézett ki mit egy új. És egy 2OO4es E Merciről amibe 1millió kmt rakott egy görög taxis. Ő kapott érte egy zsir új Mercit. Én is Audi fan vagyok és örülök, hogy van ilyen, szerintem ne tekerd vissza a kmórát.
2012. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mindig is sejtettem, hogy jó az az öthengeres motor, meg akkor még megmaradt a 80-as évek örökkévalóságnak való méretezéséből valami. Nem hiába 12 évig vagy meddig fejlesztették elmondásuk szerint a motort. Meg gondolom, nálad jó kezekben volt. Az tényleg érdekelne, hogy hová mész ennyit :P

Válaszolva, ha nem kell az VW csoportnak, akkor tekerd vissza. Nekem már regisztrálták a 400 ezres óraállást az én kocsimban (nem Audi), így nem tudom hogy adnám el, ha el akarnám. Pedig úgy néz ki, mintha a harmadát futotta volna. De magyarnak kell a a kamu. A szervízben meg úgysem csekkolja le. Én jóformán akkor nézem meg az óraállást egy autónál, ha már megvettem és hazafelé megyek. De nem ez az átlag.

2012. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
szerintem kamu a 980.000 kilóméter... gyors fejszámolást végezve az napi nagyjából 160 kilóméter 2005 óta..
2012. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kereskedelemmel foglalkozok.

Sokat járok Ausztrián keresztül Németországba, Svájcba, Belgiumba és Hollandiába.


160 km sok?:) Németországban autópályán az kevesebb mint egy óra:) Az újabb audival 40-45 perc. Több olyan német barátom van aki naponta nagyságrendileg ennyit utazik a munkahelyére:)

Mellesleg nem tudom, hogy számol fejed meg mi az a "2005 óta", de az a napi 160km sehogysem stimmel:)

Egyébként ha nagyon átlagolni akarsz akkor olyan napi 350-400km körül lehet az átlagom.

2012. dec. 11. 20:55
 18/21 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk Németországban dolgozik és hetente hazajön, oda - vissza 1600 km. Évente 83,000 km csak az oda-vissza út. És akkor helyben is mászkálhat egy napi 40-50 km-t...
2012. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok, persze mindenképp szép :) Főleg német viszonylatban nem sok. Az én 400 ezret futott, ugyancsak '95-ös autómmal szerintem csak munkába a jártak kint Németországban. Ez a 980 ezer, ha csak munkanapokra számolva nézzük, napi 230 km. Ennek a felét néha városban is simám teljesíti az ember, pályán meg aztán bőven. Öt-hat éves kamionokban van ennyi, akkor miért ne lehetne egy autóban, ami 17 éves?


#15

2012. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi lett a történet vége? Eladtad, vagy kellett a konszernnek?
2013. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!