Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak dízelt jó ötlet...

Bence21 kérdése:

Első autónak dízelt jó ötlet venni? Gondolok itt arr pl. ha elromlik vmi akkor gondolom drágább a javítása mint a benzinesé. Fiat Punto JTD-t nézegettem épp. A sima Fiat Punto DS az milyen dízel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Első autónak egy 1,4-1,6-os benzinessel jobban jász.
2012. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ötlet, mert nem annyira érzékeny, mint a benzines, könnyebb a kuplung kezelése, mert nehezebben fullad le. Azt viszont nem tudom, hogy a Fiat dízel motorjai milyenek, de van egy benzines Punto és én biztos nem vennék olyat. Ami elromolhat rajta, az el is romlik. Az meg valóban igaz, hogy a dízelmotor javítása költségesebb, mert összetettebb mint a benzines motor.
2012. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 5. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél dízelt, csak jó állapotú legyen! Teljesen mindegy, hogy első vagy hanyadik autónak.
2012. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nyugodtan vegyél dízelt,a mai autókhoz minden alkatrész bazi drága.Teljesen mindegy benzines vagy dízel.Az a lényeg jó állapotú,és minél fiatalabb legyen.

JÓ TANÁCS:Ezekbe már van computer,próbáld elérni,hogy a km óra állást kiolvasd belőle vagy valaki olyan aki ért hozzá.

Tudniillik az óra állást visszatudják tekerni,de a computerben megmarad az igazi megtett km.

A párom autóját 60000km-rel vettük meg,a szervizben utána kiderült 135000 van benne,ott mondta a szerelő,hogy csak az órát tudják vissza állítani.

Nekem Alfa Romeo van 1.9jtd szerintem jó nekem nincs bajom vele semmi.5éves és 160000 van benne .

A DS az egy sima szívó dízel(asszem)lomhább a másiktól ,a jtd sokkal dinamikusabb.

2012. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
okés köszi a segítséget
2012. dec. 5. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!