Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Sharan v. Renault...

Volkswagen Sharan v. Renault Espace v. Dacia Lodgy?

Figyelt kérdés
Hamarosan megszületik harmadik gyermekünk, és mivel a gyerkőcök között eléggé kicsi a korkülönbség, szükségünk van egy olyan autóra, amelyben kényelmesen elférünk három gyereküléssel a hátsó üléssoron. E megfontolásból a címben szereplő modelleket szemeltük ki. Személy szerint a VW-nek örülnék a legjobban, de elég sok panaszt olvasni a neten a megbízhatóságára. A Dacia mellett az szól, hogy kb. szalonból hozom ki annyiért, mint amennyibe egy 7-8 éves VW kerül, de a Renault is lényegesen olcsóbb használtan. A Renault / Dacia párosról inkább gyakori, de apróbb elektronikai hibákat írnak - ezektől az autóktól "csak" a szokásos franciaautó-fóbiám van. Ha tudtok jó/rossz tapasztalatokról beszámolni ill. választási tanácsot adni a fenti modelleket illetően azt nagyon megköszönném! Külön köszönöm, ha véleményez autószerelő/értékesítő (ergo szakértő) is!

2012. dec. 29. 20:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

1,

A Dacia gyakorlatilag egy másodosztályú Renault. Azokat az alkatrészeket kapja meg amik a Renault minőség ellenőrzésén megbuktak. Körülbelül ilyen "abba jó lesz" alapon! Na most egy darabig valóban jó lesz, de az én tippen is az, hogy olyan 100 kilométer környékén már a bele fog lógni.


2,

Egy VW-nek ami gondosan karban van tartva a 2-300 ezer kilométer megse kottyan! A motor életciklusának a közepét se érte el még akkor!


3,

"és nem emblémát meg dizájnt akarsz venni" - Ez nem más mint echte baromság! Nem az emblémát fizeted meg hanem a mögötte álló műszaki tartalmat! Pláne nem a design-t mert nem az a jelentős költség növelő tényező! Látszik, hogy nem sokat konyítasz az autókhoz!


Ha választani kellene saját használatra akkor semmiképpen sem választanék Daciát. ÁÁÁ kizárt! Sharan vagy Espace. A kettő között már azért nagyobb dilemmában lennék. Mindkettő jó választás lehet. Azt venném amelyikből jobb állapotút találok a rendelkezésemre álló pénzből.


"Külön köszönöm, ha véleményez autószerelő/értékesítő (ergo szakértő) is!"

Nem tartom magam "szakértőnek", bár kitudja:) Autókereskedő vagyok. Az elmúlt 15 évben nagyjából 4.000 autó fordult meg a kezeim között.

2013. jan. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"de hidd el, hogy sűrűbben fog elromlani egy VW 100 és 300e Km közt, mint egy Daci 0 és 200e Km közt."


Az újakat nem tudom érdemben cáfolni, de a régebbi dácsia (román rönó) az nem volt nagy durranás, még ingyen se kéne. De a mostaniak se tetszenek.

2013. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha felmerült, hogy Daciát vegyen, az azt jelenti, hogy nem érzi degradálónak a dolgot. Innentől kezdve szerintem egyenes az út, hogy nem szabad egy lehajtott VW-t venni helyette. Egy családapa, aki személyszállító eszközt szeretne venni, nem akar azon gondolkozni, hogy "na most mikor vegyek lendkereket 200-ért, meg PD elemeket" Egy új Daciánál könnyen lehet, hogy amíg megvan az autó, nem kell ilyenekkel foglalkozni.

Az, hogy nem az emblémát kell megfizetni, hanem műszaki tartalmat, akkor lenne igaz, ha egy VW Polo nem lenne drágább, mint egy Fabia. Egy VW-nél mindig százezrekbe kerül csak az embléma. Ezzel nem azt mondom, hogy nem jobb autó, mint a Dacia (tudom, hogy te ezt hallottad ki belőle) hanem nem annyival jobb, amennyivel több az ára.

2013. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek. Nem mondom, hogy közelebb jutottam a döntéshez :) Viszont mindenképpen plusz támpontokat kaptam. Még1x köszi mindenkinek!
2013. jan. 5. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!