Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Dacia 1310-es autom....

Van egy Dacia 1310-es autom. A problema az vele, hogy ha felkapcsolom a lampat (vagy tobb fogyasztot is) akkor visszaesik a toltes, ami nem jo mert idovel elgyengul a lampa es meriti az akumlatort. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

-tolto generator? -az akumlator mar tul regi? -tolto rele?


A tolto relet mar kicsereltem de csak ugyanugy lejebb van a toltes az atlagnal.



2012. dec. 30. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak terhelésre esik vissza a töltés, akkor nem az akksi és nem a feszültségszabályzó (a te elnevezéseddel: töltő relé) a hibás, hanem a generátor!
2012. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt en is arra tippelek csak nem voltam biztos benne, mert kerdeztem ismeroseim kozul akiket gondoltam ertenek hozza jobban mint en azt mondjak, hogy az akumlator lehet hibas. De ha be van inditva a motor az akumlatort mar nem hasznalja hanem meg kene toltse is.
2012. dec. 30. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
ékszíjat is feszítsd meg
2012. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit értesz azalatt, hogy "elgyengül a lámpa" ? Hogy tud egy lámpa elgyengülni ?
2012. dec. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
halvanyabban vilagit
2012. dec. 30. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Generátor. Először egy alapos takarítás (belül), ha így se lesz jó akkor felújítás vagy csere.
2012. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor rá van kapcsolva a fogyasztó és gázt adsz, akkor nem "sír" a generátor?

Ha sír akkor 99%, hogy a generátor diódahídjában behalt egy-két dióda.

2012. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
megvan a problema meg is javitottam. van 6 darab dioda a generatorban abbol 3 meg volt halva kicsereltem mind a 6 ot biztos ami biztos es mostmar tokeletes a toltes. koszonom szepen mindenkinek a valaszokat
2013. jan. 3. 18:59
 9/9 A kérdező kommentje:
de nem sirt nem adott semmi furcsa hangot
2013. jan. 3. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!