Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb autókban hogyan kell...

Az újabb autókban hogyan kell rögzíteni az akkumulátort?

Figyelt kérdés

A régi autómban egy lemez kengyellel és két csavarral az autóhoz kellett csavarozni.

Az újabban nem látom, hogy bármi is rögzítené. Egy tálcán van rajta az akkumulátor, amin kézzel tudom tologatni. Nem kellene ezt valahogy fixen rögzíteni?


2013. jan. 2. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
lenni kell ott valaminek mert ha lötyög az akku az nem jó
2013. jan. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az akku alsó peremét szokták csavarral (és megfelelő alátéttel) rögzíteni a tálcához.
2013. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha akkora akumlátor van az autóban, mint a tálca, az akkor egyáltalán nem lötyög. Nekem 100-as aksi van, csak le van téve a tálcára, pontosan akkora, mint az aksi. Így egyáltalán nem lötyög. Mivel a gyárban is 100-as aksit szántak bele.
2013. jan. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alsó peremen szokott lenni csavar és megfelelő szorítóalátét, általában préselt lemezből. Ha ilyen nincs, akkor valami nem stimmel. De ha zavar a dolog, akkor meg lehet oldani a rögzítést.
2013. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3, ne haragudj, de ez úgy hangzik, mintha nagyzolni akarnál :) Mondjuk nem értem, mire. Azt ne mond, hogy abba az autóba csak azt az adott méretű akksit tették, motortípustól felszereltségtől függetlenül, és 100-asból is csak egy méret van! Azt meg honnan tudod, hogy nem mozog? Egy átlag ólom-savas 100-as akksi nem két kiló, jó, hogy nem mozog, ha megrángatod, de figyeled kamerával menet közben, vagy mi?

Rögzíteni persze, hogy kell. Csak van ott valami, még ha az előző tulajok el is felejtették odaadni.

2013. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!