Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szoktátok otthon szerelni...

Ti szoktátok otthon szerelni a kocsitokat? Nem érzitek, hogy az ismerősök lenéznek miatta?

Figyelt kérdés

Én csak komolyabb hibával szoktam szerelőhöz vinni, olaj-, légszűrő-, vízcsere vagy kisebb elektromos probléma miatt nem. Veszek hozzá alkatrészt és a szerelési könyv alapján kicserélem.

Csomó ismerős furán néz rám amikor mesélem. Ez most nagyon égő szerintetek?


2013. jan. 3. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az az égő mikor valaki férfi lettére alap karbantartási/javítási dolgokat sem tud megcsinálni a kocsiján!
2013. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy égő :D:D
2013. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Lenézni?


Sőt, ha valami olyan hibájuk van bármilyen eszközzel (motor, autó, mosógép, telefon, bútor, számítógép, bármi) amit nem tudtak megoldani, nem mernek belefogni vagy nem sikerült tökéletesre, akkor áthozzák, mert tudják hogy van műhely szerszámokkal, van türelmem és meg is tudom csinálni. Feltéve hogy akarom is... :D

2013. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak „komolyabb” dolgok miatt viszem szerelőhöz. Bár hálistennek a szó szoros értelmében komoly baj nem volt vele. A vezérműszíjj és a féltengelycserét pl otthon én nem tudtam és akartam bevállalni. Felni hiányában a gumishoz is ellátogatok ha téli nyári csere miatt. De pl az mp3 lejátszó beszerelése már nem volt gond. Olaj, légszűrő, izzócsere miatt nem hordom. Még a fékbetétcserével voltam úgy, hogy csinálja meg a szaki. Biztosabb az, úgyis vele hozattam a cuccot hozzá.
2013. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem,nő vagyok :)

De párom szokta,ahogy háztartási gépeket is,mindent amit megtud,ért is hozzá.

Lenézni nem nézi senki,mivel sznobokkal nem haverkodik.

2013. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyiket.


Van a családban egy öreg autó. Nagyon egyszerű szerkezet, szinte tisztán mechanikus az egész. Ezt szoktam szerelgetni. Pl olajcsere, hűtővízcsere, termosztátcsere, szűrők cseréje, karburátor takarítás, gyújtáskapcsoló csere, gyújtáskábel csere, stb, ezeket én csinálom.


A másik az már olyan bonyolut, tele elektronikával hogy nem nagyon merek mindenhol hozzányúlni. Ráadásul a motortér is olyan zsúfolt hogy ha bármihez hozzá akarok férni a "fél" motort le kell hozzá bontani. Ezért ha bonyolultabb a dolog, inkább szervizbe viszem. Abból is márkaszervizbe, mert gyűjtögetem a pecséteket a szervizfüzetbe. Később ha már öregebb lesz ez az autó és már minden csavart kiismerek rajta, akkor lehet hogy ezt is fogom szerelni.

2013. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én másokét is szoktam, autószerelő vagyok. :)Rám akkor szoktak furán nézni mikor nyáron hajnali 5kor mászok ki a garázsból tökig olajosan.



Egyébként nincs vele semmi probléma, ezeket simán meg lehet oldani otthon is, csak ne a szigszalag meg a gyorskötöző egye a két alapvető eszköz.

2013. jan. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok autószerelő, de még olyan f.sza gyerek se vagyok, mert egy toronycsapágynál már megérdeklődöm mi a szívás tárgya. DE égőnek tartom, ha valaki alap dolgokért szerelőhöz viszi a régebbi évjáratú kocsiját. A hiper-szuper drága meg bonyolult új autóknál más a téma. Azoknál a magyarországi autószerelők 70%-a se tudja mi a baja!
2013. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
igen mivel van időm és kedvem is szerelgetni
2013. jan. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nemhogy nem néznek le,de mindenki odajön,hogy "ezt meg azt kéne csinálni" a kocsiján...XD
2013. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!