Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szoktátok otthon szerelni...

Ti szoktátok otthon szerelni a kocsitokat? Nem érzitek, hogy az ismerősök lenéznek miatta?

Figyelt kérdés

Én csak komolyabb hibával szoktam szerelőhöz vinni, olaj-, légszűrő-, vízcsere vagy kisebb elektromos probléma miatt nem. Veszek hozzá alkatrészt és a szerelési könyv alapján kicserélem.

Csomó ismerős furán néz rám amikor mesélem. Ez most nagyon égő szerintetek?


2013. jan. 3. 12:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
A nagyobb hibákkal meg az ilyen kötelező karbantartással is jobb a márkaszerviz, mivel ha el akarod adni a kocsidat majd akkor kevesebbet ér ha te szerelted mintha márkaszervizbe vitted volna.
2013. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"kötelező karbantartás márkaszervízben"...XD


Ez úgy ahogy van marhaság,és legalizált rablás a márkaszervízek részéről...

Egyszer én is beleestem ebbe a hibába,mondván hogy "új az autó,elveszti a garanciális javítását".Ez is marhaság,ha van valami gebasz úgyis rádkenik.

Egy olajcserére fizettem 35 ezer (!)Ft-ot...Itthon 9 ezerből megvagyokvele,szűrőkkel együtt...

Persze aki megteheti,nemakarom lebeszélni róla..

2013. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk amig régi autónk volt (Dacia), és az ismerősöknek már modern nyugai autó, elég ciki volt, hogy kellet mindig szerelni (legtöbbször mi szereltük), de az újabb autónál már valahogy nem ciki, meg nem is fordul elő vele, hogy nem indul, stb.
2013. jan. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Vettem egy garis 30e Km-es autót, elvittem olajcserére, azt hittem elhányom magam, mikor mondták, hogy 40e Ft. Hálisten lejárt a garancia, soha többet nem jártam ott.
2013. jan. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lenézés, inkább furcsának találhatják. Én tavaly májusban láttam közelről először autót, előtte még a motorháztetőt sem tudtam kinyitni, ma meg már komplett féket cserélek, olajat és gyakorlatilag mindent én akarok rajta cserélni, a vezérlést is. Régi nagy álmom vált valóra, amikor megvettem a kocsimat:)) Hozzáteszem, hogy előtte is mindent megszereltem a csapteleptől, a videomagnóig:) Nem vagyok mekk mester, amit szétszedek, azt össze is rakom :D Érdekes viszont, hogy vállalni soha nem vállalok, arra pl lusta vagyok, vagy lehet, hogy csak felelősséget nem akarok vállalni érte, mindegy is, magamnak megcsinálom:)
2013. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Más autójához én sem nyúlok semmi pénzért, max egy közeli barátnak ha kell segitek.
2013. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Most komolyan szerintetek nem azért a kocsijért adnak többet, aminek a szervizkönyvében ottvan a pecsét, hogy Márkaszerviz csinálta, mint az, hogy Béla a szembeszomszéd összerakta.
2013. jan. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Most persze én nem arról beszélek, hogy az ablakmosót, meg a hűtővizet is a márkaszervizben kell cserélni, de amikor 80-100-120 ezernél jön a fékbetét, olaj, meg mindn anyámkinnyának a cseréje, azért nem gáz szerintem az a pár tízezer.
2013. jan. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!