Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen legyen az első autóm?...

Milyen legyen az első autóm? 17 évesen lerakom a jogsit, utána fél évig anyám kocsiját használom és utána szeretnék egy sajátot. Már elzárt területen most is vezetek, szóval egy kicsit izmosabb kocsit ajánhattok.

Figyelt kérdés

Használtauó kellene kb 500 000Ft legyen a max értéke.Nem szeretem a nem német autókat, de olyat is ajánhattok mert az olcsóbb:)

Csak hogy milyenre gondoltam: VW Corrado, Audi Coupe,S2 és a többi. 120lóerőnél azért izmosabb legyen, de ne legyen agyontuningolva.


2009. aug. 27. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
corrado nem rossz...vagy lehetne még valami erősebb golf
2009. aug. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
Miért kell már megint ilyen kérdés?Minden másnap megkérdezik!"VW Corrado, Audi Coupe,S2 és a többi. 120lóerőnél azért izmosabb legyen, de ne legyen agyontuningolva." ezért tudod,hogy nagy oltást fogsz kapni.
2009. aug. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
62%

Attól hogy van rutinod, miért kell mindjárt izmos autó?

Ha 'menőzni' akarsz vegyél valamien vw golf-ot sötétített ablakkal meg ragassz rá szemöldököt(fényszóróra), legtöbben már attól is elvannak ájulva.

2009. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Minek? lesz pénzed fizetni a benzint? lesz pénzed fizetni a kötelezőt? Lesz pénzed fenntartani 18éves fejjel saját erőből? a válasz minden bizonnyal nem, mert nem várhatod el, hogy anyukád fizessen mindent. Szerintem vegyél csak egy Suzukit vagy F astrát vagy Golf 2-est vagy 3-ast, vagy valami hasonlót. Egy Colt sem rossz választás vagy valami hasonló kiautó, amit fenn tudsz tartani.


Én is 17 éves vagyok, én is szeretnék valami erős kocsit, de tudom, hogy nem tudnám fenntartani, még egy GSI astrát se, pedig az közel sem olyan igényes mint egy audiS2...

2009. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Te öregem, egyrészről te 500e-ért max egy s*ggberúgást kapsz nem erős autót, másrészt nem hiányzik még egy hülyegyerek lóf*sz téli vezetési gyakorlattal valami roncs izomautóval, hogy másba beledurrantson, harmadrészt meg a nem teljes lekiismerettel karbantartott német kocsik sz*rt se érnek mert ezeket nem lehet elhanyagolnio, azt max a Merci meg a japán vasak bírják huzamos ideig.

Ebből azt szűrni le hogy üresfejű takony vagy aki a kocsikhoz is s*gghülye, mert elsőnek ennyiért eszedbe se jutott volna egyik fent felsorolt se, másrészt akkor kérd már meg apucit hogy dobjon hozzá a meglévő 500-hoz még ugyanennyit aztán azért már lehet hogy roncson kívül mást is kapsz a kitűzött kategórián belül. És akkor még nem is oltottalak le nagyon.

Ha meg az ép észre hallgatsz ennyiért akár németből behozott 2 lirteres F Astrát veszel, vagy esetleg egy nagyon megkímélt utolsó kiadású A vectrát 2.0-ásat, mert ezekből annyi mint a szemét, komfortjuk is van már, és viszonylag olcsó a komolyabb alkatrészek ára is.

Alkatrész igényre folyamatosan lehet számítani, pluszban jön még majd a pofátlanul magas rezsi is, amit leszurkolsz átíráskor az állambácsinak, önkormányzatnak évente, a biztosítódnak, ez A0 kategóriával lakhelytől függően kb 70-90e ft lesz évente, zöld kártyával összevont vizsga évente, és akkor még lehet hogy luxusadóval meg is vágnak mivel indokolatlanul erős kocsival mászkálsz. Aztán mivel valszínű fingod sincs a gazdaságos vezetésről majd belevághatod a 12 l/100km-enként, és lesheted hogy mikor nyír ki egy hozzád hasonló balek. mivel nem fogsz a hungaroringre mászkálni autóversenyzői babérokra törve, ezért a csajok továbbra is komplexusos kisp*csű losernak fognak nézni mert mindig lesz egy nagyobb farok aki kidumálja őket a bugyiból.

Röviden ennyi a sztori, különben meg jó lesz a tuning zsiga is vagy a kispók, megegyeztünk spann?

2009. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
És az énelőttem szólóval is egyetértek, én is hosszas kalkuláció után döntöttem el, hogy azért szoci autó nem kell, de még megengedhetek magamnak egy lukkal beljebb vett gatyaszíjjal egy 200-250 közti kocsit amin nem lesz sok rendberaknivaló. Erre belevágtam egy 1.3-as golfba, az eredmény annyi hogy elhatároztam németektől eztán lóf*sz se kell nemhogy autó, és akkor még olyanom van ami után megfordulnak az utcán, a többibe bele se merek gondolni hogy milyen állapotban lehet. Viszont hemzseg a piac a használható állapotú Swiftektől meg a még nem teljesen szétrohadz F Astráktól 1.4-es motorral kb 300e-ért. Különben én is ezer örömmel vettem volna valami 1.9-es szívóD-t mert mennek is viszont alig esznek de a szervízköltség és a rezsi elég volt hogy lebeszéljen róla annyit nem megyek vele 2 év alatt se hogy visszahozza az árát üzemanyagban, úgyhogy legközelebb valami kisfogyasztású japcsi lesz lehetőleg 1.5l körüli dízellel.
2009. aug. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Biztos nem vagy rá kiváncsi, de ne akarjál 18 évesen izmosabb autót. Attól hogy a helyi menőmanónak képzeled magad, meg vezetgetsz egy ideje, qurvára semmi rutinod nincs. Még egy 60 lovas suzukihoz sem biztos.Elzárt terület?Azért az nem autópálya, de még csak autóút sem. Szóval az annyi mint a semmi. Ezt a kérdést lehet nem itt kellett volna feltenned, mindenkitől csak oltást fogsz kapni bocsesz.
2009. aug. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
53%
amúgy meg használtauto.hu, lehet nézelődni
2009. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%
Jóindulatból írom, én nem dobnám föl annyira a lóerőt, ilyen vásárlási ár mellett diesel lehetetlenség (normális), pedig ha meg lehet fizetni azok is mennek és az az élmény amilyen erő van benne jobb mint egy benzines. Én a helyedben megelégednék egy 1,6-ossal de még az is sok neked. Hacsak 500ezred van rá, neharagudj de a tankolás se mindegy! Egyetértek hogy a német autók jók, de mai ilyen árak melletti német autók amikor ilyen áraktól beszélünk, szerintem a biztonságra mennek és még gazdaságos. Egy 2 literes benzines nem lesz gazdságos és ha én tanácsot adok nem az a célom hogy összetörd magad vagy szomorúan azt mond hogy nem tudom megtankolni. Opelhez olcsó a cucc, győződj meg róla hogy mi egy autót fenntartani. Ha 2 literes 16 szelepes Omega lesz, tankolni se fogod bírni, és ugyanúgy lesz baja mint a kisebbenek, mivel nyilván aki azt megvette azért hogy kihasználja. Astra, Vecra minél fiatalabb, valami Ford modell de ott a lóerők kisebbek, de te tudod, az autófenntartás költséges akármilyened van is.
2009. aug. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%

Öregem, majd ha levezetsz legalább 100e km-t, akkor lesz egy kis rutinod, és beülhetsz egy erősebb autóba, de addíg lófasz való neked, nem 120Le-nél erősebb autó.

Nem egy hasonló korodbeli emberről hallottam, aki megvette a száz akárhány lóerős autót menőzni, és most mindegyik a föld alatt van. Bőven elég lenne neked egy 1.4 60Le

F Astra, vagy Corsa, ezek jó árban vannak, olcsó fenntartani, és az alkatrész sem drága hozzá.

Aztán majd pár év mulva meg vehetsz egy erősebb kocsit, ha kell.

Egyébként meg egy 2L-es motorral is el lehet járni gazdaságosan. Nekem egy 2000-es 8V 115Le Calibrám van és 7Liter alatt van az átlag fogyim vele, persze meg kell tanulni gazdaságosan vezetni.

2009. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!