Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2, most akkor a tömegnél a...

A2, most akkor a tömegnél a száraz tömeget kell nézni vagy a menetkész tömeget és hozzá kilowatt vagy lóerő?

Figyelt kérdés

maximális teljesítménye legfeljebb 35 KW (47.6 LE), amennyiben teljesítmény/tömeg aránya sem haladja meg a 0,2-es értéket


pl: yamaha tdr 125, száraz tömeg 88, menetkész ~105, 30Le=22Kw, maximum fojtással megy le 0,2 alá :S


2013. jan. 10. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A forgalmi szereplő saját tömeg értéket kell venni, de nem szoktak foglalkozni az arányszámmal, a lényeg hogy ne legyen több 35kW-nál.
2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve a saját tömeget kell osztani a kW-ban megadott teljesítménnyel, erre nem válaszoltam.
2013. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

értem, kösz a helpet

voltam bent autóiskolában, és mikor rákérdeztem a kiscsajnál, ő csak nagyokat nézett :D

2013. jan. 10. 14:30
 4/6 anonim ***** válasza:
A kiscsaj azért van bent hogy lehessen kivel beszélgetni, vagy ha jól néz ki akkor nézegetni amíg ottvagy, nem azért hogy érdemi segítséget adjon. :)
2013. jan. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudom ne ide tartozik de ezzel az a2 kategoriával adtak egy szrt a pofonnak :)

Mármint jó kitolják a korlátlan jogsi határát 24-re de már 18tól vezethet az ember 400-as gépet?Apám ,pont emiatt szoktak meghalni a fiatalok mert apuci befizeti iskolába megveszi a nagy gépet aztán kanyarvadászat során elszáll(tisztelet a kivételnek)

Viszont a kötelező protektorok,nem egy hülyeség mert akkor mindenkivel megvetetik és ezzel már későbbiekben nincs probléma,és talán kevesebben is halnak meg.Nekem milyen jó hogy letettem korlátlanra 3éve... :)

A kérdésedre pedig válaszolva szerintem a menetkész tömeget nézik ,bár ezt a csajszinak kellett volna megmondania,ezért remélem jól megbüntizted! :)

Üdv!

2013. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Eddig is vezethettél 400-as gépet, ugyanis 600-as Hornetet (78LE) is láttam 25kW-ra papírozva.


Viszont van értelme, könnyebb 35kW-s motort találni mint 25-öset, mivel az EU-ban kb 15éve létezik ez a kategória. Ja, és ugyanúgy beszámítják a korlátlanba mint eddig az Ak-t, tehát 20évesen megcsinálhatod a korlátlant, de addigra (legalábbis papíron) lesz gyakorlatod.

2013. jan. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!