Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy átlag autósnak kell...

Egy átlag autósnak kell néznie a fordulatszám mérőt?

Figyelt kérdés

Nem rég lett jogsim, és azon gondolkodtam, hogy van, meg látom, meg minden, de minek?

Az oktatóm soha nem mondta, hogy "figyelt a fordulatot" vagy bármi ilyet.

Eddig annyit vettem észre, hogy 20 000 fölött kezd gyorsulni erőteljesebben az autó. De másra mire jó?

Gondolom egy autószerelőnek hasznos vagy egy versenyzőnek, de mindennapi használatra kell azt néznem?



2013. jan. 10. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kocsi az, hogy 20 000 fölött gyorsul?
2013. jan. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Gondolom 2000-re gondoltál 20000-rel a forma 1-ek pörögnek!

Én 30 éve vezetek,soha nem néztem a fordulatmérőt,jól látod inkább csak dísznek van.

2013. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Váltás szempontjából nem árt. Nem véletlenül széria felszereltség...
2013. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én szoktam figyelni, legfőbbként, mikor még hideg a motor.
2013. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
a füledre hagyatkozz, ne a fordulatszám mérőre
2013. jan. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A váltás miatt érdemes nézni egyébként semmi másért, ezt csak akkor szokták ha takarékoskodnak, üvölt a zene nem hallják úgy am motort és nem akarnak úgy száguldozni mint egy rakéta.

Én csak akkor sasolom ha hosszú egyenes úton ahol a szabály is engedi hogy lehet haladni akkor kicsit megnyomom és figyelem hogy meddig pörög fel szépen.

2013. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel csikorgott az egyik ékszíj, és nem mérte a fordulatot, így tudtam, hogy a generátor ékszijja a gubancos.
2013. jan. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azért nézem, hogy mindig a teljesítmény/nyomatékcsúcsnál váltsak. Teljesítmény: 11 000, Nyomaték: 12 000, bár ez egy motorkerékpár...
2013. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az automatánál jó látni, ahogy esik a fordulat...
2013. jan. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kis műszer a fordulatszámmérő. Az igazi hypermiler azzal tartja az optimális munkaponton a motort :P Vagyis, ha már van némi tapasztalatod spórolhatsz, de azért az ember már fülre is tudja, meg érzi, még ha szól is a zene. Magam részéről örülnék, ha több és pontosabb műszer lenne a a mai autókban is.

A szerelőknek lehet jó támpont egy pontos fordulatszámmérő, pl. automata váltó tesztútnál, de arra vannak megfelelőbb műszerek, hogy fordulatot mérjünk.

Az oktató nem mondta? Hát... ...nem sok oktatóval találkoztam, aki tud vezetni és még az autó működését is ismeri.

2013. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!