Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor hány éves kortò...

Most akkor hány éves kortòl lehet kismotor jogsit szerezni?

Figyelt kérdés
Tavaly a tv aztmondta hogy 2013-tól 16 tegnap pedig azt olvastam hogy nem.fogadtak el.tehat marad 14. Most akkor?
2013. jan. 22. 17:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
2013. január 19-ét követően a 14. életévét betöltött fiatalok szerezhetnek „AM”kategóriás vezetői engedélyt (legfeljebb 50 cm3 hengerűrtartalmú, kétkerekű-, háromkerekű segédmotoros kerékpár, könnyű négykerekű motorkerékpár). Az„AM” bekerült a nemzetközi kategóriák közé, viszont a 16. életév betöltéséig csak belföldön jogosít vezetésre.
2013. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

első válaszadó, ezt honnan szedted? ilyen nincs hogy ezt így meg úgy használhatod.



[link]

325. oldal. Ez van.

2013. jan. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 crx-es ***** válasza:
14 éves kortól azt a rendeletet nem szavaztál meg ma olvastam az újságba
2013. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

crx-es, én nem olvastam az utóbbi 2 napban újságot, de komolyan ezt írták? XD

Ugye tavaly minden autós/motoros suli és elég sok média beharangozta hogy ez lesz. Már akkor linkelgettem a Magyar Közlönyt, ami azóta nem változott.

És akkor most úgy akarják beállítani a hülyeségüket hogy nem szavazták meg :P (már akkor meg volt szavazva minden változás persze amikkor lehozták a cikkeket... )



Vicc ez az ország...

2013. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

"crx-es válasza:


14 éves kortól azt a rendeletet nem szavaztál meg ma olvastam az újságba"


Ez így igaz, csak nem tegnap volt a szavazás, hanem 2011 novemberében!


heeegany-nak meg nincs mit aggódnia a linkelgetésért, mert nem csinált vele hülyeséget!


Egyszerűen annyi történt, hogy bejött néhány új kategória, köztük az AM, ami 16 évesen szerezhető meg (bár az uniós előírások lehetővé teszik, hogy a tagországok 14-18 év között maguk döntsék el), nemzetközi kategória, és ez okozta a kavarodást, hogy majd csak 16 évesen lehet segédmotoros jogsit szerezni!


Megmaradt az M is...

2013. jan. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Nem aggódok én. Csak vicces hogy ezt írták az újságok :D

Hogy nem szavazták meg. Persze hogy nem, de már akkor nem volt megszavazva amikor az első ezzel kapcsolatos cikkeket írták XD

2013. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 crx-es ***** válasza:
én nem mondtam hogy tegnap szavaztak csak annyit hogy azt írták hogy a M kategóriának nem emelkedik a korhatára így írták de újévig illesztgették a a népet
2013. jan. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Elhiszem én, hogy ezt írják.

Tudod, azt úgyse fogják beismerni hogy ők voltak hülyék és hivatalos forrás nélkül(ami már akkor is volt, MK 2013.01.19-től életbe lépő résznél ,szóval egyértelműen) közölték le a cikket. Meg persze elég sokan fogják most ezt mondani ahelyett hogy elismernék hogy ők nézték el a dolgot.


De végülis a céljukat elérték vele. Rengetegen csinálták meg gyorsan a jogsit. (érdekes hogy még decemberbe is láttam tanuló motorosokat...)

2013. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 haszi ***** válasza:
Sziasztok. nekem Ak. jogsim van és ma olvastam hogy változtattak a jogszabályon így aki rendelkezik Ak. jogsival az mindenféle vizsga és tanfolyam nélkül megkapja az A2-őt ezt nem akartam elhinni a tesztmotor.hu-nak és bementem az autósmotor iskolába ahol csináltam a jogsiaim és azt mondta az iskola vezető hogy ez így van megkaphatom mindenféle vizsga stb. nélkül és ez a jogszabályt január 16. hozták meg és még meg is mutatta nekem a hivatalos emailt amit kapott amiben ennek a leírása áll! úgyhogy az okmányirodába kell mennem és ők intézzik, természetesen holnap már megyek is! :D jah és egyben megkérdeztem ezt az AM jogsit és ezt pedig vissza levették 14 évre
2013. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
[link] innen szedtem
2013. jan. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!