Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor hány éves kortò...

Most akkor hány éves kortòl lehet kismotor jogsit szerezni?

Figyelt kérdés
Tavaly a tv aztmondta hogy 2013-tól 16 tegnap pedig azt olvastam hogy nem.fogadtak el.tehat marad 14. Most akkor?
2013. jan. 22. 17:38
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Lényeg: M kategória képzése megszűnt, ezért aki már január előtt megszerezte azokra az a joszabály vonatkozik, de aki még nem s megszeretné az bizony 16 éves kortól lehet AM-re

tehát, aki 50cm3-es motorra szeretne jogist annak 16-éves koráig várni kell. Ez egyébként nemzetközi kategória tehát külföldön is mehet vele, akinek M-re van az 16 éves kor betöltéséig "csak" Mo.-n mehet vele, tudom mert bóklásztam sokat s rokonom ügyész aki tudja pontosan a jogszabályokat.

Én nekem se tetszett, de minden-t amit látok jogis oldalon is nem igaz! Olvastam hogy AM-re 14 EZ SAJNOS...NEM IGAZ...

szval M-re nincs képzés tehát csak AM-re lehet az meg 16

s a jogszabály megvan M-re 14, de arra már nincs képzés...

2013. máj. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Bocsi a késő válaszért. Ne higyj a sok hülye tudatlan aberált embereknek, akik nem hiteles forrásokból szedik, és rosszul értelmezik az infókat. 14 éves kortól lehet letenni AM-re, és két évig csak belföldön vezethetsz. AKI AZT ÁLLÍTJA 16, EGY HÜLYE TUDATLAN FASZ!!!!!
2014. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!