Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség egy sima lada...

Mi a különbség egy sima lada 4 es,5ös váltó és egy lada R-váltó között?

Figyelt kérdés

#váltó #ladaváltó
2013. jan. 23. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A "sima" négysebességes váltóból is háromféle van: körlámpás, ezerhatos és kocka. Ha emlékeim nem csalnak, az alsó fokozatokban van eltérés az áttételben: az 1600-as váló a leghosszabb. A negyedik mindegyiknél 1,00.

Az ötsebességes váltónál a hagyományos négysebességesre van "ráakasztva" az ötödik, kímélő avagy overdrive áttételezéssel. A kocka-Ladák váltója a kiindulási alap, ahhoz biggyesztettek hozzá egy 0,82 áttételű ötödik sebességet. Ezt néha ki szokták cserélni rövidebb vagy hosszabb áttételre, ha arra van szükség.

Az R-váltó már más, ott csak a váltóház és a tengelyek elhelyezése egyezik meg a többivel. A fogaskerekek helyei át vannak variálva, így másak az áttételi viszonyok, ezek már inkább versenyzésre valók, hosszabb egyessel, fent kisebb ejtéssel. Viszont ezek is szinkronváltók, ferde fogazással, a kapcsolási sémájuk is megegyezik a gyárival. Viszont néha szoktak alkalmazni erősített kapcsolóvillákat, hogy hosszabb legyen a szerkezet élettartama. Többféle típust gyártanak belőlük a felhasználási területnek megfelelően, sőt, néhol akár egyedi kiosztást is kérhetsz, ha úgy gondolod, jobban tudod, mint a váltókat készítő emberkék. De légy nyugodt: nem tudod te jobban, milyen áttétel kell a motornak.

Ezen túl már csak egy szint van: a "tolós", avagy kapcsolókörmös váltó, szinkrongyűrűk és -dobok nélkül, egyenes fogazású fogaskerekekkel. Az már egy egészen más világ.

2013. jan. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És egy széria 4 es váltót átlehet alakítani sírós váltóvá? Utána nézegettem és azért sír a váltó mert egyenes fogazású fogaskerekek vannak benne, lehet ilyen fogaskereket venni valahol vagy csináltatni kell ? és bele lehet tenni egy 4 es váltóba, annélkül hogy átkeljen alakítani? gondolok itt a tengelyekre, meg ilyen dolgokra
2013. jan. 24. 00:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Át lehet alakítani "sírós" váltóvá, ha erre vágysz. Van rá lehetőség, hogy egyenes fogazású fogaskerékpárok kerüljenek bele. Ha akarod, megmarad a gyári, szinkronos kapcsolószerkezet, ha másképp szeretnéd, kapcsolókörmös váltót is lehet belőle varázsolni. A versenyautók váltóit is így készítik: a gyári váltóházból kidobálnak mindent és új szerkezetet erőlködnek bele. Tehát lehet olyat, hogy a gyári tengelyeken vannak a fogaskerekek, a gyári szinkrondobokkal és a gyári kapcsolószerkezet kapcsolja őket, de közben visít a váltó, mert egyenes a kerekek fogazása.

Viszont ilyet nem éri meg a szériaváltó áttételeivel készíttetni. Önmagában az, hogy egyenes a fogazás, nem jár különösebb előnnyel azon kívül, hogy "olyan a hangja, mint a véeftéjesnek, he". Igen, tudom, nyomatékátvitel meg kuplung nélküli kapcsolás - nos, ez utóbbit el lehet felejteni, ha szinkronos kapcsolószerkezet marad az autóban. A gyári motor nyomatékát meg a gyári váltó is tökéletesen átviszi, általában bőven túléli a karosszériát, de még a motort is. Ha gyári áttételekkel készíttetsz "visítós" váltót, akkor jó sok pénzt költesz el a hangra, viszont az áttételek ugyanolyanok maradnak, ugyanannyit ejt a váltó két fokozat között, nem vagy előrébb.

Akkor éri meg igazán az ilyen játék, ha tuningolt motorod van, amihez a gyáritól eltérő áttételezésű váltót szeretnél.

2013. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszi a választ
2013. jan. 24. 16:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Üdv mindenkinek.


Nekem az lenne a kérdésem hogy 2106 váltót össze lehet építeni VW golf 1.6 dízel motorral?

Esetleg tudna valaki valami infót leírást az átalakítás menetéről.Konkrétan mi kell hozzá? (lendkerék távtartó,közbetét stb-kívül?)Tudtok esetleg valakit aki gyárt ladához közbetétet,lendkerék távtartót ilyesmiket?

Másik kérdésem Fizikailag mi a különbség 2106 és a lada niva váltó között?


Előre is köszönöm a válaszokat.

2016. jan. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

bocsi... elírtam 2107 váltójáról lenne szó.

2016. jan. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!