Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha én veszek egy okmányok...

Ha én veszek egy okmányok nélküli autót, akkor én azt otthon tarthatom a saját udvaromban?

Figyelt kérdés
És ujjitgatthatom?

2013. jan. 29. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, de minek újítgatni ha nincsenek papírjai? max donornak érdemes így kocsit venni nem olyanak amire költesz.
2013. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
Persze.Legyen róla adásvételi szerződés...Bár nem ilyen egyszerű!!Mert az akitől vetted,köteles bejelenteni a helyi önkormányzatnál h eladta a járművet.neked pedig kötelességed a nevedre íratni mert megbüntetnek.Aztán ki kell vonatnod ideiglenesen a forgalomból különben fizethetsz súlyadót.Ilyen egyszerü :)
2013. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne vedd meg papírok nélkül, mert ha csak kerti dísznek kell, akkor is tudnod kell igazolni, hogy a tied a kocsi. Mindenképp be kell jelenteni az eladónak, hogy eladta, és ahoz adásvételi papírt kell írni!
2013. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vettem én is egy rendszámnélküli opelt, az udvaron állt, és a kutyák laktak benne...senki nem érdeklődött...
2013. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy okmányok nélküli, hogy régen ki lett vonva (amikor még nem kellett kötelezően bontóba vinni), akkor megveheted - de legyen adásvételid (ha valaki megkérdezné, vagy esetleg kiderülne hogy lopott).

Ha úgy okmányok nélküli, hogy csak odaadja valaki az autóját, a forgalmi meg nála marad, akkor az rázósabb. Főleg mert a forgalomban lévő, vagy ideiglenesen kivont kocsi után elkezdenek érdeklődni a hivatalok, pl. teljesítményadó, biztosítás, ideig. kivontnál pedig félévenként meg kell hosszabbítani. Ha ezt a tulaj megunja mást nem tud csinálni, csak bejelenteni hogy ellopták a járgányt - aztán akkor a férfi nemi szerv szopott oldalára kerülhetsz.


És okmányok nélküli autóból nem igazán lesz újra okmányos autó - szóval ha valaha közlekedni is akarsz vele, akkor ez zsákutca. Ha 10 évig nem akarod használni, de utána mégis, akkor csak a bontós idők előtt kivont autó jöhet számításba, aminek megvannak a papírjai és van adásvételi (vagy adásvételi lánc). Kb ennyi.

2013. jan. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szántóvető ***** válasza:
ha ideiglenesen van kivonatva akkor nem kell félévente megújítani.2009-ben vonattam ki a kocsimat,nem fizetek utána súlyadót,semmilyen hivatal nem zaklat.
2013. jan. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös válaszát fogadd meg.
2013. jan. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!