Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek jól van ez így...

Szerintetek jól van ez így vagy csak a pénzt csalják ki belőlem?

Figyelt kérdés
26 án elkezdtem vezetni a forgalomban, ( B kat.)Vezettem 2 napot és már a 10. órában járok. Elsőre ennyit tudtam befizetni de ez a 10 óra úgy ment el hogy semmire nem jutottam vele. Eddig 2 órát gyakoroltam a rutinpályán de olyanokat hogy saroktolatás előremenetben parkolás Y megfordulás még nem is csináltam. Láttam ahogy az oktató gorombán beszél a másik gyerekkel aki harmadjára megy vizsgázni. Amilyen jól éreztem magam első alkalommal vele most egyre jobban nincs hozzá kedvem. A lényeg az hogy már voltam kint a forgalomban szabályokat tudtam valamit az oktató magyarázott el pl különleges útkereszteződések stb. De viszont az nem stimmel hogy szinte semmit sem vezettem és már 10 óra le van vezetve. Mikor tanulok én meg parkolni? Ha így halad akkor soha. És csak ez az egy oktató van a cégnél és kezdek elégedettlen lenni, úgy érzem csalja kifelé a pénzemet

2013. jan. 31. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

2 nap alatt 10 óra? Eléggé nem normális az oktatód:D

Anno az én oktatómnak az volt a véleménye, hogy egyszerre bőven elég 2 órányit vezetni, főleg kezdőként. van, aki még egy óra alatt is annyira kifárad eleinte, hogy a második órában nem is tud figyelni, jönnek a hibák folyton.

Beszéld ezt meg az oktatóval, mert ennek jól látod, így nincs értelme.

Egy átlagos, akár több tíz éve vezető ember is kifárad 4 óra vezetés után, nemhogy egy tanuló, aki az egésszel most ismerkedik.

2013. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2 nap alatt 10 óra,és nem parkoltál le? xDDD


Válts oktatót,ez egy pszichopata ))))

2013. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 órát rutinoztál,oké.

2 óra rutin után /amelyen szinte semmit nem csináltatok/

bedobott a forgalomba téged??

Itt nekem valami nem tiszta...

2013. jan. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat véleményeket. Egy nap több mint 50 km t vezettem. Az a helyzet hogy a rutinpályáig 20km az út mivel az egy másik városban van. A legeslegelső alkalommal amikor beültem mellé illetve a volán mögé addig ő nyomta a kuplungot gázt féket mindent szóval nekem csak kormányoznom kellett, kb 1km t ha mentünk így utána én csináltam mindent. Elsőre 20 km nem volt rossz.ezután beértünk a rutinpályára ott a kormány kezelését stb gyakoroltuk. Megtanította a tükörből a szegély mellé beállást persze bólyák nélkül, ezután egy tükörből tolatás két bólya közé úgy ahogy ment, de hát mit csináljak ha még kezdő vagyok ezután a majdnem két óra gyakorlás után elmentünk valami rokonához mert dolga volt és én vezettem ráadásul este sötétben rossz szemmel, mert degen helyen sötétben kezdőként nem egyszerű a dolog. egész hazáig mentem ami 32 km lehet kb. Szóval egy nap az 50 km megvolt. Tudom hogy ez marha kevés ez az 50 de még éjszaka soha nem vezettem de szerinte jól ment. Második alkalommal vezettem ha jól számolok két órát de már amikor a kartonomat aláírtam közölte hogy már csak egy órám van -1. A két vezetési alkalom 5 óra volt mert 3+2 tudtommal 5 de ő már 9 et ír. szóval nem tudom mit tegyek nem is olyan jó vele menni mint először kicsit kötözködik erélyes nagyon olyan szurkálódós nyegle alak. És ő van egyedül ennél a cégnél már megmondom őszintén azon gondolkozok hogy megbundázom az egészet. A szabályokat tudom meg meg is a vezetés csak a szemem rossz de lesz szemüvegem. egyszer sem kellett még neki hirtelen fékeznie mert meg tudtam állni mindenhol ahol kellett de nem szeretném hogy levegyen ennyi sok pénzzel
2013. jan. 31. 16:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha akarsz átmehec másik céghez ja és igen egyre többen csak a pénzre hajtanak még vizsgáknál is meghúznak sokakat ha látják hogy még semmíból nem bukot de ez azóta van mióta nem nagyon vesznek ell csúszó pénzt mai régen kötelező volt mert h nem fizettél akkor meghúznak.De ma márn jobban a körmükre néznek és mivel na nagyon van márn csúszó pénz így akarjaák behajtani a hiányt és szerintem az oktatódnak is az a baja hogy nem dobálgatod a plusz pénzt neki.Ne félj majd fogja mondani hogy vegyél tóle pótórákat akkor márn minden szép és jó lesz mert a legtöb oktató márn a pótora díjat a saját zsebébe juttatja vagyis feketén adja neked szerintem ez a célja azért nem magyarázza ell neked rendesen a dolgokat.

Nekem szerencsém volt mert 16 éves koromra márn aránylag jól tudtam vezetni és így márn nem volt lyan nehéz letenni 12 évesen űltem előszór egy zsiga koránya mögöt szar autó volt de tanúlni megfelelt de mit várjak egy orosz csodától DDDD

2013. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt viszont elfelejtettem leírni hogy adtunk az oktató zsebébe pénzt de mondjuk van látszatja mert hiába vagyunk tanulók ketten én vezetek szinte állandóan. én megyek két órát a másik gyerek pedig talán egy órát
2013. jan. 31. 17:14
 7/11 anonim ***** válasza:

1., Most akkor hány órát is vezettél VALÓJÁBAN?

2., Törvényileg tilos napi 2 óránál többet vezetnie a tanulónak, úgyhogy ha te napi 5 órát nyomsz ott valami nagyon nincs rendben

3., Mi az, hogy a másik gyerek? Ne b@sszál már, csak az számít vezetésnek, amit egyedül te vezetsz le! Nehogy már azért fizess súlyos ezreket, hogy hátul ülj amíg valaki más bénázik

2013. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
tudom hogy az számít bele a vezetési órába amit én vezetek le. de amikor vagyunk ketten is tiszta kib@szás hogy ott ülök hátul a másik srác vezet. Ezért szeretek én egyedül menni, ha három órát vezetek akkor tudom hogy én vezettem le nem pedig valaki más. Úgy lenne az igazi a vezetés oktatás hogy egy oktató egy tanuló. nem az hogy sokszor látom 4 tanuló egy oktató és mindez egyszerre
2013. jan. 31. 18:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt én annyiszor olvasom itt, hogy több tanuló + oktató de még életemben nem láttam ilyet. Ez valami divat vidéken?
2013. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó hozzászóló. igen ez sajnos divat vidéken nagyon rossz divat eloszlik az óradíj, hiába fizeti ki az ember a 30 órát ebből a 30 ból talán 20 órát levezet és kész mehet vizsgázni ahol bisztos a bukás
2013. jan. 31. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!