Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ETZ 125 / 150 csörgés?

MZ ETZ 125 / 150 csörgés?

Figyelt kérdés

Sziasztok valaki tud megoldást a kis ETZ nél lévő hibára a csörgésre? Van egy 125 ös ETZ-m ami 150 esre van fúrva, eléggé csörög ha eléri a 4000 esres fordulatot, sok videót néztem nem csak nekem ilyen, tudom hogy meglehet oldani, mert 1, nem jöhettek így ki a gyárból 2, haveromnak is van egy ETZ 125 se és neki nem csörög, apámnak egy 250/300 as neki sem csörög, mit lehet ennek tenni ? Ja csapszeg tűgörgő cserélve, dugó henger nemrég fúrt, fordulatszám hajtás teljesen új, volt szétszedve a blokk néztem én mindent rajz alapján van, a kuplung lánc igaz egy kicsit laza, de beinditottuk dekni nélkül, nem vészes. A videón egy kopott karbi volt rajta ne tévesszen meg senkit, már egy új van rajta, az nem csörög , de valami más igen, itt egy videó a hangjáról :)


[link]



2013. febr. 5. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Az alsó tűgörgő lesz a ludas.
2013. febr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szokratesz ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólóhoz. Az hajtókar alsó tűgörgői koptak el. Majdamikor hirtelen kisimul a járása és abbahagyja a csörgést akkor már cska pillanatai vannak a ,motornak vissza. Jártam így a 125 mz-el.
2013. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat, és most tegyük fel rászedem magam h kicserélném a hajtókart, akkor milyet vegyek? mert nem tudom h kicserélte e az előző tulaj a főtengelyt a fúráskor, gondolom nem, akkor most ETZ 150 hajtókar készletet vegyek bele? csak azt mivel nem lehet kapni 125 öshöz, másik kérdés nehéz, vagy hogy is mondjam bonyolult szétszedni a főtengelyt? Blokkot már többször szétszedtem apámmal, váltót is összeraktuk, mit, hogy kell, ha valaki tudja, vagy tud valamit kérem ossza meg velem , Köszi !
2013. febr. 5. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Szóval, a főtengelyt otthon célszerszámok nélkül nem ajánlott szerelni. Századra ki van centrírozva kész összerakott állapotában. (igen, sokan elfelejtik, nem foglalkoznak vele, ezért veri szét a csapágyakat, blokkot...)


Vidd el egy szakműhelybe ahol kellő tapasztalattal, szerszámozottsággal megcsinálják neked. Szétpréselik, tesznek bele új tűgörgőt, összerakják, és kicentrírozzák. Visszakapod 0 ütéssel, és úgy kell beszerelned a blokkba mintha hímestojás lenne. Ezután örök életű lesz az mz-d.


Ajánlom Bambi mestert, Budapesten van műhelye, de postán is küldhetsz neki cuccot, MZ-sek körében elismert szaki, nagy szakértelemmel, olcsón, jól dolgozik. Elérhetőségeket privában küldök ha érdekel...

2013. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 ETZ-m! A 150-es csörgött mint az állat,mégsem volt soha semmi baja pedig azért 20.000 km-t beletekertem! Én a helyedben nem foglalkoznék vele ennyire! Hogy egyik Mz-s barátomat idézzem"Egy igazi DDR-gép akkor jó ha csörög,és csepeg belőle az olaj"! :)
2013. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de én jobban örülnék ha nem csörögne és nem folyna belőle az olaj :)
2013. febr. 6. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el hogy előbb utóbb fog! Ezek ilyenek és kész! Láckeréknél,a váltókarnál,teleszkópból! Feújítod precízen,és max fél év már csepeg!
2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szokratesz ***** válasza:
egyébként is ha csepeg folyik valami belőle az csak azt jelenti, hogy van benne. Ha már semmi nem jön akkor van a baj:)
2013. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jó lett a főtengely felújítás, főtengely szerelő megcsinálta, belett rakva, nem csörgött minden, 2 hét és ugyan olyan, na mind1, ez i s meglett próbálva
2013. aug. 11. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!