Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A motorosok hogyan köszönik...

A motorosok hogyan köszönik meg az autósoknak, ha elengedik őket? Integetéssel?

Figyelt kérdés
+ 1 kérdés: Azt mondta az egyik ismerősöm, hogy a motorosok (még ha nem is ismerik egymást) köszönnek egymásnak, integetéssel. Ez igaz?
2013. febr. 6. 23:24
1 2
 1/12 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
100%

Igaz. Mindig intünk, vagy biccentünk, ha máshogy nem megy.

A lábammal köszönöm meg, ha elengednek. Jobb láb oldalra nyújtásával.

2013. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktunk köszönni, szinte mindig.


Megköszönni szintén jobb láb ki vagy ha lehet intéssel szoktam.

2013. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fax0m, a gyakori válaszolók közül mindenki motorozik rajtam kívül? :/
2013. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
bizony csak a kislányok és az öregek akiknek már a vizelés sem megy azok nem motoroznak
2013. febr. 7. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én sebesség függvényében. Pl. 130-nál nem fogok integetni, hanem ahogy visszatérek a sávomba, ugye akkor jobbra indexelek, majd egy balra, még egy jobbra. Esetleg hátraintek. Ez a jobb láb kirak, ez nem az én módszerem. Amúgy szoktunk inteni, bár a csopperesek nem mindig szoktak visszainteni.
2013. febr. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én bal lábbal szoktam megköszönni dolgokat - inkább a váltóról veszem le a lábamat mint a fékről... :P


Igen, szokás köszönni intéssel/biccentéssel. Persze ez az egész köszönősdi semmit sem ér összetartás nélkül - szóval ha bárhol gondban lévő motorost látok, akkor megállok és megkérdezem mi a helyzet, tudok-e segíteni.

2013. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Intek, vagy biccentek egyet. A többi motorosnak intek, vagy ha ő villant akkor énis :D Ha későn tudok reagálni vagy olyan helyzet van, akkor bólintok.
2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem motoroztam, azt hittem, hogy a kocsim irányába nyújtott láb valami negatív tartalmú jelzés, később tudtam meg, hogy (meg)köszönés is lehet. Most már én is motorozok, de a üléshelyzetemből nagyon kényelmetlen a lábamat oldalra emelgetni. Ez a két ok miatt én csak kézzel intek vagy villantok.

Egyébként a köszönés nem csak menet közben integetést jelent, teljesen természetes, hogy ha pl. benzinkútnál összefutunk vadidegen motorosokkal, akkor köszönünk egymásnak, esetleg beszélünk pár mondatot. Én tavaly nyáron pl. megkávéztam az M3-ason egy másik motorossal, megnéztük egymás motorját, aztán pár km-t mentünk együtt, amíg le nem hajtott Debrecen felé.

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tök jó hogy otthon ez van, összetartás. Viszont nekem kicsit furcsa is. A "nagy öreg motorosoknál" megértem, viszont sokan divatból felpattannak motorra és integetnek egymásnak. MINEK??


A megköszönés más tészta persze...

2013. febr. 8. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

viszont sokan divatból felpattannak motorra és integetnek egymásnak. MINEK?? ha te nem motorozol, akkor ezt nem ertheted...


de nemcsak a motorosok... nekem amcsi kocsim van, ha szembejon egy masik amcsi vas mi is intunk egymasnak, meg akkor is ha szakallas venember vagy fiatal tyuk ul a volannal... ez egy eleterzes, amit a motoros/autos oszt veled...

2013. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!