Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érvényben van már az a KRESZ-...

Érvényben van már az a KRESZ- változtatás, miszerint az autósoknak már akkor meg kell állni, ha a gyalogos a járda szélén várakozik?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs, de én például holnap vizsgázom forgalomból és a vizsgabiztos már elvárja, hogy akkor is megálljak a zebra előtt, ha a gyalogos ott áll vagy látszik a lendületén a zebra felé haladva / zebra előtt kb. 2-3 méterre /, hogy szándékában áll átkelni..., különben meghúz...
2008. dec. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

Tudtommal már érvényben van. Méghozzá ezév szeptember elsejétől. Valahol a médiában hallottam, engem is érdekel a téma. Viszont... kérlek vigyázz, mert OK. be kell tartani a szabályt, de! Sokaknak még ez újdonság, vagy nem is tudnak róla, ezért amikor megálltam a zebra elött, a mögöttem jövőt váratlanul érte a dolog, és majdnem belém jött! Szóval semmiképpen nem érdemes satut nyomni ha nem muszáj. A gyalogosok sem ugranak le szerencsére a zebrára, úgyhogy eddig nem volt gondom ebből, de tényleg óvatosan kell közlekedni! Volt olyan is hogy a gyalogos nagy szemekkel nézett rám hogy mért álltam meg, de azért láttam hogy örül...:-)

Ja és egyszer fel is háborodott egy idős bácsi, hogy nehogymár akkor menjen át amikor én akarom...

Szóval szerintem jelszó az óvatosság!!! Persze tartsuk be ezt az új szabályt de nagy körültekintéssel.

Üdv.

2008. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
És igazuk van ezzel a módosítással. Várják is el már most a vizsgázóktól. Nincs mindenhol közlekedési lámpa zebránál, és ahol nincs, ott nagyon kevés az az autós, aki hajlandó átengedni a zebrán, hanem csakazértis begyorsít. Én még átkeltem egy ilyen autós előtt, de anyukám már mikor lelépett utánam, vissza kellett lépnie, mert elütötték volna.
2008. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

az igazság az, hogy a gyalogosnak a zebrán elsőbbsége van. Ez olyan, mint a macisajt tábla. Ott sem csak akkor kell(ene) elendeni a keresztben haladót, ha már bedugta az orrát a kereszteződésbe, hanem úgy kell(ene) csinálni a dolgot, hogy neki ne kelljen lassítania sem.


a szabály most is olyan, hogy a gyalogosnak sem kellene lassítania sem a zebránál, csak mivel ez nincs így tételesen leírva, az autósok többsége magasról tesz a dologra. Ezért született a "módosítás", ami valójában csak kifejtése, egyértelművé tétele a jelenlegi szabályozásnak.

2008. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nincs még érvényben, ősszel csak a szabály módosítását kezdeményzték, az oktató mondta, márpedig neki naprakésznek kell lennie. Amúgy szerintem jó lesz ez a módosítás, én örülök neki, mert eddig gyalogosként vettem részt a forgalomban, remélem holnaptól már autósként, de engem is bosszantott, hogy percekig álltam a zebránál, hogy végre valaki méltóztasson már átengedni. Első voltam.
2008. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Én megállok ha jön egy gyalogos vagy ott áll a zebránál. Az viszont nagyon bosszant ha a gyalogosok ott állnak az út szélén a zebránál és amikor megállok akkor kiderül, hogy csak beszélgetnek és eszük ágában sincs átkelni!

Olyan szabályt is be kellene vezetni, hogy ne ácsoroghassanak a gyalogosok a zebránál "csak úgy hobbiból", mert ezzel megtévesztik a jószándékú, szabályokat betartani igyekvő járművezetőket! A szabályok a gyalogosokra is vonatkoznak csak éppen senki nem vonja őket felelősségre!

2008. dec. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ez egy nagyon jó szabály lesz, de egy év kell hozzá, ha jól tudom, hogy bevezethessék...


Az elsőbbség fogalma viszont: "Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására. Azt a gyalogost, akinek elsőbbsége van, az elsőbbségre kötelezett nem akadályozhatja és nem zavarhatja áthaladásában."


Tehát a gyalogost nem lassíthatom, viszont a velem szemben elsőbbséget élvező autót lassíthatom, vagy ha bent van a kocsim óra, akkor irányváltoztatásra is kényszeríthetem, csak nem hirtelen! Pont elé azért nem jöhetek ki..

2008. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Vizsgán úgy van,ha lelép a gyalogos akkor köteles vagy megállni......ha nem megbuksz

viszont a vizsgabiztos hibapontot húz ha úgymond csalogatod a gyalogost az út széléről.egyébként a legújabb javaslat szerint 30-al lehetne megközelíteni a zebrát,mivel ha minden út szélén álló gyalogost átengednél megbénulna a forgalom.

2008. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Van jogsim, én többnyire megállok a gyalogosoknak, de fordított esetben sz.rnak rám az autósok ezért voltam kíváncsi.
2008. dec. 23. 23:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt a törvényjavaslatot elvetették a nagyokosok!
2009. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!