Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagwen Passat melyik...

Volkswagwen Passat melyik motorral?

Figyelt kérdés
A 2000-2005 között gyártott 1,9.es turbo diesel motorosok között két félét találtam, 100 és 130 LE.-vel. Melyiket érdemes megvenni, melyik a megbízhatóbb, és miért. (A hirdetésekben mind TDI-nek vannak jelölve, de előfordulhat, hogy ezek PD TDI-k? Mert arról nem sok jót hallottam.)

2013. febr. 8. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
21%

igen a 130 lovas az Pdtdi azt keruld

de en tudok 116le kivitelben is 1.9 est azt tudom ajanlani mert 5,5-6 elmegy orszaguton, es faluban amit mesz pl 100km-en

igaz ez a passat 99-es es a belseje ugyan olyan nagy meg a kialakitas is megegyezik a 2000-2005-el

2013. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
1.9 Tdi 100 vagy 110 lóerőset ha gazdaságos fogyasztást akarsz 5-6 lityósat
2013. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek üzenem hogy a 115 lovas is pd



90 LE TDI (sima) forgó elosztó adagolós B5


110 Le TDI (sima) forgó elosztó adagolós +változtatható geometriás turbó (ha jól tudom) B5


105 Le PD TDI(fojtott) B5.5


115 LE PD TDI B5


131 Le PD TDI B5.5

2013. febr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Angliában élek, itt is akarom megvenni a járgányt, de az Auto Trader hirdetéseiből csak a teljesítményadatok derülnek ki, abból is ezen évjáratu 1,9 es dieselnél, csak annyi, hogy 100/130Le.


[link]


Az eladókat meg a rosseb kérdezgeti végig milyen típusú a motor, a java azt se tudná miről beszélek. Viszont a 130LE-s teljesítmény adatai sokkal csábítóbbak. Nagyot lehet perecelni egy ilyen PD TDI-n? A hangja nem érdekel, viszont nem árt ha meglódul amikor odalépek, nem mindig bírom ezt a punnyatag Brit vezetési morált, de egy W8-as benzinest sem szeretnék itatni, az adóról nem is beszélve. Viszont egy diesel is csak addig gazdaságos, amíg nem költöm az autó árát fél évente szervizre.

2013. febr. 8. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
félévemte ráköltheted ugyan úgy egy benzinesre is az autó árát ez nincs elő írva attől függ hogy fogad ki az autót amit megveszel én alkatrész árban nem nagyon vettem észre külömbséget a benzines és dízel közöt volt mikor a benzinesen az inyektor adta meg magát a dízelemen meg adagolót kellet újjítani de csak a tömítések értek elbenne a benzinesemnél meg teljes inyenktor csere volt de mindegy kb egy ár
2013. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit ajánlok:

1.9 TDI :Gazdaságos, nem túl kimagasló a teljesítménye, de bőven elég az átlag közlekedéshez.Országúton 5.5l városban 7-8l.

1.4 TSI:Nagyon jól vezethető, 140lóerős.Szép a hangja, kötelező biztosításnál is kedvezőbb kategóriába esel.Ugyanannyit fogyaszt, mint az 1.9TDI, de erősebb.

2013. márc. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!