Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyére vesznek, vagy tényleg...

Hülyére vesznek, vagy tényleg ennyit érne (suzuki)?

Figyelt kérdés

Van egy 12 éves suzuki swiftem, amit szeretnék eladni. Okés állapotban van, van ugyan 1-2 parkolási karcolás, de nincsenek titkok körülötte. Megnéztem a kínálatot, és belőttem 350e-re, gondoltam kapok érte 300-at.

Ehelyett orrba-szájba hivogatnak autószerelők/kereskedők, hogy ők 200-ért akarják megvenni, mert ki akarják kalapálni/fényezni és ők eladnák akkor 350ért. :-O :-O

Most hülyének néznek, vagy tényleg 150 mínuszt ér egy autó, ha nincs frissen fényezve????

Más nem tapasztalt hasonlót?



2013. febr. 12. 19:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
21%
emberek a kötekedés leghalványabb esélye nélkül kérdem miért lenne már jó egy 12 éves autó a világon bármire?12 éves autó öreg.ha elismeritek hanem.lehetőség szerint üljetek bele egy közép vagy prémium modell volánja mögé tekerjetek pár napot vele aztán vissza a saját régi kocsidba addig nem tűnik fel a drasztikus különbség.könnyű javítani..annak akinek van megfelelő vénája hozzá ,szerszámai,nem utolsó sorban ideje..elektronika nélkül is lehet használni egy kocsit de ezt ahhoz hasonlítanám mintha valaki lóhátról vadászna ahelyett hogy megvenné a hentesnél a húst.röviden arra céloztam hogy mi értelme a technika alkalmazásának ha jó a régi?..de a modellnél maradva világitás:a reflektor olyan "erős"mint újabb modelleknél a menetfény..a belsőtér szigetelése nulla a motoré szintén a menetzaj szétkapja a fejed,már ha full bátor vagy és pályáznál vele..megy amennyivel papírvékony lemezek virsligumik a menetstabilitás mint olyan nem létezik..kényelmetlen talán rúgós ülések amit 12 év alatt tutira szétül bárki..a magyar utakra a magyar utak xarok ez teljesen rossz érv..12 évre tervezik..a gyártóknak nem érdeke a kocsikat hosszútávra gyártani mivel ha igy lenne nem lenne szükség új modellekre,megállna a gazdaság ha senki nem venne semmiből ujjat de nem ez a téma,egy gondolata szervizről aki annyira ellenezte a technikát, begurulsz a szervizbe jön egy kisgyerek rádugja a laptopot és a kocsi elmondja milye fáj..célirányosan találgtások felesleges munkafázisok nélkül..beülsz megnyomod a gombot elindulsz ha a kö.ög banknak fizetem a kö.ög kocsi árát akkor már csak élvezni szeretném a k.rva kocsit a kocsi van értem és nem fordítva,na én így látom még annyit hogy márkától függetlenül 3-5 évtől kell elkezdeni költeni egy kocsira egyszerű fizika,kopik az alkatrész lazul ez lötyög amaz stb de még egyszer röviden egy 12 éves kocsi öreg és sokat ne akarj érte bár amit kérsz annak fényében hogy egy valamire való kerékpárt nem adnak végül is nem sok
2013. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
3 éve 300ezer-ért vettem az 1.3-as 98-as Swiftem. Ami hibája volt kijavítottam, felújítottam, rendesen karbantartottam. 350ezer alatt tuti, hogy nem adnám el. Hiába lesz idén 15 éves, korához képes tökéletes állapotban van! Ha 300 alatt eladod, nem csak hülyének fognak nézni, hanem az is leszel! Kereskedésbe meg aztán végképp ne add be, mert azok nem fognak neked (számodra is) korrekt árat mondani soha! Egyébként 1.0 vagy 1.3 Swifted van?
2013. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 szántóvető ***** válasza:
66%

11-es vezettél már polski fiat 125-öst?1967-től gyártották,4

halogén izzó szórta az országúti fényt :)Volt autós élet a xenon fényszórók előtt is.

ja,mennyi az olyan jól felszerelt szerviz óradíja ahol kiolvassák a hibakódot? 12000 Ft?Köszi szépen.

igen,3-5 évnél már jöhetnek elő a hibák.És sokkal több a hibalehetőség a temérdek elektronika miatt.Nem szeretek tippelgetni de úgy gondolom hogy simán ott lehet hagyni egy 100-ast a szervizben minden alkalommal.

Tehát vagy új autót vegyen az ember vagy idősebb és olcsóbb suzuki-félét,ez a véleményem.

2013. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak olcsón akarnak hozzá jutni egy jobb állapotú kocsihoz hogy aztán drágábban eladják amúgy 250.000 -300.000 közötti összeget megér ha tényleg jó állapotban van a karcolásoktól eltekintve pl motorikusan fékek stb

Oda ne ad 200.000 ezer ért egy kereskedónek

2013. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

1.3-as.

Tényleg csak szépséghibája van, de az is olyan, hogy én mondjuk nem rohantam 2 karcolás miatt fényezőműhelybe. Ami sz.r volt rajta, azt a legutóbbi műszakinál kicserélték, szóval jó a kocsi.

Én első kocsinak tuti ilyet vennék és verném a fenekemet a földhöz, ha 300ért megkapnám.

De ugye most a másik oldalom vagyok, eladni szeretném. És hát az a nehezebb :-) Pont az a réteg van megcélozva, aki nincs eleresztve anyagilag (és ezért egy 12 éves autó még kiskorú nála :-D ), de pont ez a réteg most iszonyatosan elszegényedett, igazából nem csodálom, hogy már erre se telik :-(

Nekem annyira sürgős, hogyha ebből még összejönne a pénz, akkor megvenném a repjegyet és külföldre költöznék. Már csak 1-2 ingóság tart vissza, ezt persze nem kötöm az érdeklődők orrára :-)

2013. febr. 13. 08:23
 16/23 anonim ***** válasza:
72%

Ha annyira sürgős, add el 200 ezerért, többet nem ér az a suzuki, hidd el. Külföldön, pl. Németországban forintba átszámolva ilyen 20-30 ezerért szórnák ezeket az autókat. Igen, szórnákot akartam írni, mivel arrafelé "csöppet" más az életszinvonal. De ehhez messze se kell menni, 2011 nyarán az Adrián voltam nyaralni, egy tengerparti kempingben, lakókocsis nyaraláson. Kizárólag a magyarok voltak ott suzukikkal, meg egyéb szarokkal. A külföldiek mind Range Rover Sport, BMW X5, BMW X6, Audi Q7, Citroen C-Crosser, BMW 5, Mercedes E, Mercedes ML, VW Touareg. Mindből természetesen az akkori legújabb... Csak nálunk tartják annyira sokra az ilyen suzuki, meg hasonló autókat. Már horvátban is 1 hét alatt mindössze egyetlen régi suzuki swiftet láttam, pedig jártam én mindenfele. És messzebb pedig már a márkát se ismerik... De rendben, maradjunk csak itthon és nézzünk meg pár hírdetést:


[link]


[link]


[link]


Szóval akik szerint egy 12 éves suzuki-ért nem Isteni remek ajánlat 200 ezer azonnali készpénz, azok kicsit nézzenek körül!!!

2013. febr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 szántóvető ***** válasza:
100%

-azt a mercit nem lehet átlag magyar embernek fenntartani,nem szegény embernek való.

-a volvo fél millióval drágább mint a suzuki amiről szó volt.Ha nincs annyi pénze az embernek akkor mit csináljon,járjon gyalog?

-a ford tényleg jó vételnek tűnik(így az adatlap alapján)

De amúgy kimondtad a lényeget:külföldön más az életszínvonal.

2013. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Suzukit nem csak megvenni olcsó, hanem fenntartani is. Nem azon gondolkoznak az emberek, hogy na X5 vagy Swift ááá akkor Swift legyen...
2013. febr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

#16-os


Ha neked van annyi pénzed, hogy fenn tudsz tartani egy márkásabb, "jobb" autót, akkor nyugodtan tedd meg. Senki nem kötelez téged hogy Suzukit vegyél. :)


Talán Magyarországot nem Németországhoz kéne hasonlítani! Náluk a "csóróknak" ott van az Opel, meg a WV. A gazdagoknak meg az Audi, Merci, BMW. Nekik ezek a tömegautók, jó hogy nem fognak Suzukival foglalkozni... Az igaz, hogy ott egy-egy "öregebb" példányt olcsón meglehet kapni (még MO-i viszonylatban is olcsónak mondható), de azért nem 20-30ezer forintért baba!

A nyaralásodon meg megint a külföldiekkel jössz. Ember! Ha nekünk is annyi pénzünk volna, hogy nem számítana sem a kocsi, sem az alkatrész sem a benzin árak akkor több mint valószínű, hogy nekem se Swiftem, hanem mondjuk egy Jaguárom volna. MO csóró, itt más az életszínvonal... Nekem a kocsi egy eszköz és nem azért vettem, hogy májerkedjek vele, meg hogy minél nagyobb presztízsem legyen. Töltse be az adott funkcióját és kész! A többi pénzt meg lehet költeni a családra, nyaralásra, számlákra..stb.


Kérdező:

Ezen tervedet ne írd bele a hírdetésbe, mert annál jobban leakarják majd alkudni az árát, mert látják, hogy neked nagy szükséged van a pénzre. 200ért majd 20 éves példányokat lehet kapni, amikre biztos rákell még költeni majdnem 100ezret.

2013. febr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

nem vesz téged hülyére senki..


az élet ilyen..mindenki, mondom mindenki szeret olcsón venni, drágán eladni..


ha ennyit keseregsz, sosem jutsz előrébb...

mondogasd magdban azt az axiómát, hogy amiről nem tudok, az nem fáj.. sokkal egyszerűbb lesz az életed. add el kétszázért, utólagos követelést kizárni, pénzt felveszed, és elfelejted..veszíteni tudni kell.

2013. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!