Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok, szerintetek...

Mit gondoltok, szerintetek újra megpróbáljam?

Figyelt kérdés

Ma vizsgáztam. Megcsináltam minden manőverezési feladatot hiba nélkül, a parkolásokat pedig egyetlen javítás nélkül sikerült megcsinálnom. De volt 5 hiba vonalam, első hogy elindulás után lefulladtam az idegesség miatt, a második hogy a tükröket nem rendszeresen figyeltem, csak manőverezéskor, 3, "kicsit későn, de nem félrevezetően adtam irányjelzést, 4. nem használtam ki a kanyarodásra kivánkozó alkalmat, mert ugye megvártam míg teljesen tiszta lesz a terep,... az 5. pedig mert indokolatlanul lassan haladtam, vagyis 50 helyett 40-nel mentem. :S

Már mentünk vissza az indulás helyéhez, amikor a kereszteződésben nem a saját sávomban mentem tovább, hanem kihúzódtam a szélére, még pedig úgy hogy nem jeleztem. Na ez miatt buktam meg. :( a Vizsga biztos mondta hogy nagyon sajnálja, már csak 8-10 perc lett volna hátra a vizsga végéig, és épp ebben a most akarta a lapra írni hogy megfeleltem. Figyeltem az időt is, láttam hogy mingyárt vége, érjünk már oda... és lehet h ez is közrejátszott a végén hogy elfelejtettem jelezni hogy jobbra kimentem a szélső svába. :( De ezzel elrontottam az egészet, hogy nem jó sávba mentem. DE még jó is lett volna, hogy ha jelzek hogy átmegyek. . :( Nagyon elszomorodtam, de a végén az oktatóm biztatott, meg is dicsért h nagyon jól menta parkolás, sőt még egyetlen javítás nélkül tudtam megcsinálni mind a 3-4 parkolást. Csak egy hajszál választott el a céltól. :(( Annyira elkeseredtem, hogy eldöntöttem hogy feladom, nem próbálom meg újra. DE a végén mondták itthon is hogy ne adjam fel, még próbáljam meg most már sikerülni fog másodjára.

Mi a véleményetek?


2013. febr. 13. 23:14
 1/8 szántóvető ***** válasza:
Ha feladod a cél előtt akkor ez a kudarc kihat az életedre még hosszú évekig.Küzdeni kell tovább és harcolni :)
2013. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én is hasonlóan jártam a nyár elején. Először nem sikerült (az idegesség miatt), de másodjára minden ment. Próbáld meg még egyszer, mert ha most nem mész, akkor majd pár év múlva kezdesz mindent elöről?
2013. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tudod, sok embernek nem megy elsőre. Van, akinek sokadjára jön össze, mert izgulós vagy akár még ügyetlenebb is, de akarja és beletanul. Gondolom, nem unatkozásból mentél tanfolyamra, nehogy már a cél előtt feladd! Lesznek ennél keményebb dolgok is az életedben, azt hiszem.
2013. febr. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A lényeg ha tudsz vezetni, akkor maradj nyugodt ne idegeskedj, ne ess pánikba. A vezetés az jó dolog, élvezd, hogy vezethetsz, vedd úgy hogy nincs melletted senki és nem lesz probléma.
2013. febr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A vizsgabiztosssal nem is nem volt bajom, nagyon nagyon rendes, és normális volt. Nyugtatott, mondta hogy nyugodjak le, ne kapkodjak. Így sikerült is lenyugodnom, és az oktatóval egész végig beszélgettek. Csak a rohadt irányjelző.. ha jeleztem volna, akkor sikerült volna.. Pont az utolsó 8-10 percben rontottam el mindent. :/

De sebaj, beszéltem az oktatómmal, hétfőn kér új időpontot, mégegyszer megpróbálom. De másodjára SIKERÜLNI FOG!!! :)

2013. febr. 14. 07:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Ne legyél már ilyen kishitű! Gyakorolj még, a gyakorlat meghozza a tapasztalatot, a tapasztalat pedig a nyugalmat, bizonyosságot, így a következő vizsga biztos sikerülni fog!
2013. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is: persze, próbáld meg újra!

Nézzük végig amiket írtál; kaptál pár hibapontot, na de ki nem? Pont KRESZ szerint nem lehet közlekedni, mert vannak helyzetek amiket az alapján nem lehet megoldani. Indokolatlanul lassan haladtál? Nem számít! Ez csak kis hiba, ellenben sok időt ad a többi elkerülésére.

A végén nem azért buktál meg, mert sávot váltottál. Vizsga folyamán is bármikor válthatsz sávot, ha forgalom szempontjából ez a megfelelő. Jobbra tartás meg egyébként is ajánlott (bár nem kötelező városban).

Viszont, jelzés nélküli sávváltás súlyos hiba! Gondolj csak bele mi történt volna, ha egy robogós futár előtted már elkezd bemenni a külső sávba, te meg jelzés nélkül letolod. Azt nem írtad, de gyanítom, hogy nem néztél tükörbe és a holtteret sem vizsgáltad meg a manőver előtt. Erre nagyon oda kéne figyelni.

2013. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Simán próbáld meg mégegyszer, semmi komolyat nem követtél el.


Az volt a gond hogy elidegeskedted. Nyugodj meg, szedd magad össze, és fuss neki még egyszer,de ne azon idegeskedj hogy el fogod rontani, hanem nyugisan, lazán állj hozzá, hogy "úgyis át fogok menni". :)


Vezetni tudsz, az odafigyeléssel vannak gondok, azt meg fejben rendbe tudod rakni. :)

2013. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!